Logotyp serwisu lamode.info
Jak masować ramiona, aby mieć jędrne i wysportowane ręce?

Jak masować ramiona, aby mieć jędrne i wysportowane ręce?

Chciałabyś, żeby twoje ramiona wyglądały na wysportowane? Ten masaż polecany przez znaną tiktokerkę czyni cuda. Wystarczy wykonywać go regularnie.

Wiele kobiet, które chcą zadbać o swoją sylwetkę wspomina o problemie “pelikanów”. Jeśli chcesz o nie zadbać i sprawić, żeby wyglądały lepiej, oprócz codziennych ćwiczeń, które możesz znaleźć na youtubie lub instagramowych kontach fitblogerek, musisz zadbać też o regularny masaż.

Mnie spodobał się ten zaproponowany przez ekspertkę z TikToka, która opowiada jak z pomocą drenażu i przepływu limfy można zadbać o ciało. Pierwszym krokiem w jej masażu jest ucisk węzłów chłonnych znajdujących się pod pachą. Później Rebecca rekomenduje pełny masaż rąk - zawsze od dołu do góry w kierunku serca. Powinny być to silne, energiczne ruchy ujędrniające. Do masaży wykorzystaj ulubiony balsam do ciała lub olejek. Kolejnym krokiem jest ucisk nadgarstka i węzłów chłonnych znajdujących się przy zgięciu ręki. A następnie masaż dolnej jej części od nadgarstka do łokcia.

Takie ćwiczenia nie tylko pomagają zachować zdrowe, ujędrnione ciało, ale wspomagają też walkę z cellulitem i ewentualnymi zakrzepami.

Na TikToku warto też szukać ćwiczeń na poprawę kondycji ciała. Chociaż platforma wydaje się skierowana do młodych ludzi, znajdziesz tam mnóstwo wartościowej wiedzy na tematy związane z lifestyle’em. Warto zaglądać tam zarówno po porady dotyczące sportowego trybu życia, jak i zdrowego żywienia.

Przeczytaj też: 4 rzeczy, których nikt nie powie ci o menopauzie

zdjęcie główne: @wendyswan

tagi: masaż ramion | pelikany | obwisłe ramiona |

podobne artykuły