Logotyp serwisu lamode.info
JAK ŁADNIE PODKREŚLIĆ OKO? – MAKIJAŻ OCZU KROK PO KROKU

JAK ŁADNIE PODKREŚLIĆ OKO? – MAKIJAŻ OCZU KROK PO KROKU

Makijaż oczu wydaje Ci się skomplikowany? Nic bardziej mylnego. Zobacz jak z poradą eksperta marki BELL wykonać makijaż oczu krok po kroku

Makijaż w stylu gwiazd czerwonego dywanu to nic trudnego! Wystarczy zastosować kilka prostych porad, które pomogą podkreślić oko i wydobyć głębię spojrzenia. Zobacz jak z poradą eksperta marki BELL wykonać idealny make up oczu krok po kroku. Od dziś nie będzie to stanowić dla Ciebie problemu, a Ty oczarujesz wszystkich swoim spojrzeniem.

 


KROK 1 – PRZYGOTOWANIE POWIEKI

 

Każdy makijaż należy rozpocząć od odpowiedniego przygotowania oka. By zniwelować cienie, zaczerwienienia i opuchnięcia pod oczami stosujemy korektor z kompleksem liftingująco-rozświetlającym BELL DERMA INTENSIVE BEAUTY SKIN LIFT&SHINE CONCEALER 30+, a następnie pudrujemy skórę mineralnym pudrem BELL MULTI MINERAL PRESSED POWDER. By kolor cieni był intensywny i długo utrzymał się na powiece, stosujemy utrwalającą bazę pod cienie BELL PERFECT SKIN.

 

kosmetyki Bell

fot. materiały prasowe: korektor z kompleksem liftingująco-rozświetlającym BELL DERMA INTENSIVE BEAUTY SKIN LIFT&SHINE CONCEALER 30+, puder do twarzy BELL MULTI MINERAL PRESSED POWDER, baza pod cienie BELL PERFECT SKIN.


 

KROK 2 – KRESKA NA POWIECE

 


Kreska na powiece to element ważny, bo dający oczom wyrazu. Zacznij w wewnętrznym kąciku tuż u nasady rzęs i narysuj linię czarną lub brązową kredką np. BELL PRECISION aż do zewnętrznego kącika. Na tym poprzestań. Do modelowania wrócisz po aplikacji cieni. Linię potraktuj jako „roboczą” i maskującą białą skórę pomiędzy rzęsami. Jeśli planujesz wykonać mocniejszy makijaż obrysuj oko również na dole przy samej nasadzie rzęs.

 

kosmetyki Bell

fot. materiały prasowe: kredka do oczu BELL PRECISION

 


KROK 3 – APLIKACJA CIENI

 


Jeśli boisz się ciemnych kolorów, sięgnij po te bezpieczne, w jasnych odcieniach i z drobinkami np. BELL FASHION COLOUR EYESHADOWS.  Drobinki odwrócą uwagę od ewentualnych pomyłek, gdyż ładnie odbiją światło. Przy pomocy pędzelka nałóż cień na całej ruchomej powiece i wymodeluj oko rozcierając delikatnie cień w kierunku skroni. Pamiętaj, by przy nakładaniu kosmetyku pracować zarówno na zamkniętej, jak i otwartej powiece, cały czas kontrolując kształt modelowania. Teraz sięgnij po cień w kolorze szampańskim i rozświetl nim łuk brwiowy oraz wewnętrzny kącik oka. 

 

kosmetyki bell

fot. materiały prasowe: cienie do powiek BELL FASHION COLOUR EYESHADOWS 

 

 

W przypadku, gdy decydujesz się na dwa kolory – ciemny i jasny, zacznij od zewnętrznej połowy oka aplikując ciemny cień, a następnie dokładnie go rozetrzyj na powiece oraz w kierunku skroni. Jasnym cieniem uzupełniasz wewnętrzną część i zacierasz miękko granicę. Użyj do tego cieni BELL FASHION&MAT EYESHADOWS.

 

kosmetyki Bell

fot. materiały prasowe: cienie do powiek BELL FASHION&MAT EYESHADOWS

 


Jeśli jednak chcesz mieć ciemny obrys i intensywne kolory, rozpocznij od nałożenia cienia do połowy powieki ruchomej, a następnie rozetrzyj go ku górze w linii pionowej. Analogicznie zrób tak pod dolnymi rzęsami. Tym sposobem uzyskasz efekt modnego smoky eye. Sięgnij w tym wypadku po cienie BELL SATIN MAT.

 

kosmetyki Bell

fot. materiały prasowe: cienie do powiek BELL SATIN MAT

 


KROK 4 – EYELINER


Jeśli to Twoje początki z makijażem, docenisz linię „roboczą” narysowaną uprzednio kredką. Linia „na brudno” z pewnością ułatwi Ci pracę eyelinerem. Twoje ruchy będą zdecydowanie pewniejsze. Weź do ręki BELL LIQUID EYELINER i zacznij od wewnętrznego kącika oka i narysuj nim linię aż do zewnętrznego kącika. Jak długa ma być linia? Wszystko zależy od Ciebie. Możesz ją nieco pogrubić przy końcu i wyciągnąć w kierunku skroni, by ładnie podnieść kąciki oczu. Jeśli masz opadające kąciki, wyciągnij linię znacznie wyżej.

 

kosmetyki Bell

fot. materiały prasowe: eyeliner BELL LIQUID EYELINER

 


KROK 5 – TUSZ DO RZĘS

 


Z tuszowaniem rzęs chyba nikt nie ma problemu. Podkreślamy rzęsy przy pomocy mascary BELL ZIG-ZAG VOLUME COLLAGEN MASCARA zaczynając od nasady i wyciągając je ku górze. Dolne rzęsy, by uniknąć zabrudzeń, dotykamy szczoteczką delikatnie i przeczesujemy czystą spiralką. Dla wzmocnienia efektu możemy wytuszować rzęsy podwójnie.

 

tusz do rzęs Bell

fot. materiały prasowe: mascara BELL ZIG-ZAG VOLUME COLLAGEN MASCARA

 


KROK 6 – BRWI

 

Brwi są niczym rama dla obrazu, stanowią dopełnienie całości. Ładnie podkreślone oko, to zatem to z odpowiednio zaakcentowanymi i wypielęgnowanymi brwiami. Idealny kształt lansowała sama Marylin Monroe – tzw. skrzydełko jaskółki. Do podkreślenia brwi użyj kredki lub brązowego cienia.

 

Uwaga! W makijażu oczu ważna jest symetria. Czasem nasze oczy nie są sobie równe i to makijaż pozwala nam nadać im symetrii.

tagi: Bell | jak podkreślić oko? | makijaż oczu |

podobne artykuły