Peeling do ciała, określany zamiennie jako scrub, pozwala pozbyć się zanieczyszczeń ze skóry i usunąć martwy naskórek. Poznaj zalety stosowania najpopularniejszych rodzajów peelingu oraz wprowadź ten popularny kosmetyk do swojej rutyny pielęgnacyjnej.
Jak działa scrub? Dlaczego warto używać peelingu do ciała?
Peeling to produkt kosmetyczny, który w zależności od rodzaju, zawiera drobinki ścierające o różnej wielkości (peelingi mechaniczne). Oczywiście proces usuwania zrogowaciałych komórek naskórka może też odbywać się za pomocą niewidocznych gołym okiem drobinek, a chemicznych substancji wchodzących w skład kosmetyku (peelingi enzymatyczne).
Zastanawiasz się, po co w ogóle stosować peeling do ciała? Wykonując regularnie zabiegi oczyszczające z wykorzystaniem peelingu, poprawisz wygląd skóry ciała. Dzięki temu dobroczynnemu kosmetykowi możesz:
- wyrównać koloryt skóry,
- rozjaśnić przebarwienia,
- ujędrnić skórę,
- zmniejszyć widoczność rozstępów,
- pobudzić mikrokrążenie i zmniejszyć cellulit,
- wygładzić skórę,
- ułatwić wchłanianie różnych składników odżywczych,
- przyspieszyć proces odnowy skóry,
- przygotować skórę do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych,
- rozwiązać problem wrastających włosków po depilacji.
Jak stosować peeling do ciała?
Ziarnisty peeling do ciała można zaaplikować na suchą lub mokrą skórę, w zależności od efektu jaki chcesz osiągnąć (wcierając kosmetyk z drobinkami w mokrą skórę, rezultat będzie łagodniejszy).
Jak używać scrubu? Dobrą metodą jest wmasowywanie kosmetyku w skórę okrężnymi ruchami, gdyż przy okazji zapewniamy ciału masaż. Warto zacząć peelingowanie skóry od dolnych partii ciała, a zakończyć na dłoniach. Poświęć szczególną uwagę partiom ciała wyjątkowo narażonym na przesuszenie i szorstkość typu łokcie, kolana, pięty. Natomiast wykaż się delikatnością podczas rozcierania peelingu w okolicy szyi, dekoltu i piersi, gdzie skóra jest cieńsza oraz bardziej podatna na podrażnienia. Oczywiście, jeśli dane partie ciała będą mocno zaczerwienione lub odczujesz dyskomfort w postaci pieczenia, możesz złagodzić działanie kosmetyku, rozrzedzając go wodą. Bądź jednak delikatniejsza w okolicach dekoltu. Gdy dobrze doprowadzisz peeling na całym ciele, po prostu go spłucz.
Jeśli peeling do ciała zawiera w swoim składzie dodatkowo olejki roślinne, nie musisz sięgać po balsam. W przeciwnym razie pamiętaj o nawilżeniu skóry.
Polecane peelingi do ciała
Jaki peeling sprawi, że skóra będzie miękka, jedwabiście gładka i dogłębnie oczyszczona? Spróbuj scrubu cukrowego, który nie tylko intensywnie złuszcza martwy naskórek, lecz także pozostawia na ciele delikatny zapach. Inny polecany peeling to peeling cukrowo-solny, który usuwa zanieczyszczenia oraz redukuje nadmierną suchość skóry. Z uwagi na zawartość soli, nie stosuj kosmetyku w pobliżu stref intymnych oraz podrażnionych miejscach.
Kiedy warto wykonać peeling ciała?
Warto skorzystać z peelingu ciała przed opalaniem na słońcu, jak i użyciem samoopalacza. Dzięki temu zabiegowi oczyszczającemu osiągniesz efekt równomiernej opalenizny, bez nieestetycznych przebarwień i smug. Jeśli planujesz depilację, to także jest dobry moment na wykonanie peelingu. W ten sposób zapobiegniesz ewentualnemu wrastaniu włosków, z którym zmaga się wiele kobiet. Peeling warto wykonać też przed zabiegiem pedicure’u, stopy będą wyglądać na piękne i zadbane, jeśli wcześniej złuszczysz martwy naskórek oraz intensywnie je nawilżysz.
fot. materiały prasowe
Artykuł zewnętrzny