PL / EN
IDEALNY MAKIJAŻ NA DZIEŃ WEDŁUG MAC

IDEALNY MAKIJAŻ NA DZIEŃ WEDŁUG MAC

Nieskazitelna cera, subtelnie podkreślone oko, delikatnie zaznaczone kości policzkowe i usta. Poznaj wskazówki makijażystów marki MAC i stwórz wraz z nimi idealny makijaż na co dzień.

KROK 1 – DOBRZE PRZYGOTUJ SKÓRĘ

 

Pierwszym krokiem do stworzenia idealnego i trwałego makijażu jest starannie wypielęgnowana i dobrze nawilżona cera. Na oczyszczoną skórę nakładamy zatem Mineralize Charged Water Moisture Eye Cream i wklepujemy go przy pomocy opuszków palców w delikatne okolice oczu. Na resztę twarzy aplikujemy Mineralize Charged Water Moisture Gel, który będzie stanowić doskonałą bazę dla kolejnych kroków - korektora i podkładu. Pamiętamy zawsze o odpowiednej ilości kremu. Zbyt duża sprawi, że makijaż będzie „spływał” i wyglądał nieestetycznie. Zwieńczeniem przygotowań nałożenie specjalistycznej bazy pod makijaż Skin Base, która wyraźnie zwiększy trwałość naszego makijażu.

 

KROK 2 – PODKŁAD I PUDER

 

Nasz makijaż musi być idealny, dlatego sposób nałożenia podkładu jest niezwykle istotny. Możemy wykorzystać do tego specjalny pędzel, by mieć większą kontrolę nad aplikowaną ilością kosmetyku. Nakładanie podkładu rozpoczynamy od środkowej części twarzy, rozprowadzając go okrężnymi ruchami do zewnątrz. Aplikujemy produkt na policzki w okolicy nosa, na jego grzbiet, pod oczy, na brodę i między brwiami i rozprowadzamy go powoli stosując okrężne ruchy. W przypadku korektora, sięgamy po Mineralize Concealer. Zawsze należy zwróć uwagę jego odcień i dopasować go do skóry. Dopełniające się odcienie będą się nawzajem neutralizować. Zwieńczeniem przygotowania cery pod kolejne kroki jest muśnięcie jej odrobiną pudru. Sięgamy więc po odpowiedni pędzel i stosując koliste ruchy używamy prasowanego pudru Mineralize Skinfinish Natural, by nadać cerze pożądanej świetlistości. Zastosowanie pudru jest konieczne, zwłaszcza wokół nosa i bruzd policzkowych.

 

KROK 3 – PRZYDYMIONE OKO

 

Aby zapewnić sobie profesjonalną aplikację koloru na powiece, warto sięgnąć po Paintpot, który stanowi doskonałą bazę zarówno pod klasyczne cienie, jak tez sypkie pigmenty. Dla uzyskania idealnego efektu przydymionego oka, koncentrujemy się na nakładaniu koloru począwszy od linii rzęs. Kolor powinien być najintensywniejszy właśnie tam. Następnie wzdłuż całego oka rysujemy linie przy pomocy miękkiej kredki Eyeliner Eye Kohl, którą przy pomocy pędzelka łagodnie rozcieramy. Dzięki temu makijaż oka stanie się głębszy i  będzie mieć bardziej wyrazistą fakturę. Na zakończenie podkręcamy rzęsy używając zalotki i tuszujemy je starannie przy pomocy maskary False Lashes Extreme Black.

 

KROK 4 – PIĘKNE USTA

 

Usta to już niemal zwieńczenie makijażu. W tej części wiele zależy od nas i naszej wyobraźni lub humoru. Możemy postawić na neutralność lub sięgnąć po nieco bardziej ekstrawaganckie, lecz wciąż stosowne na dzień, delikatne czerwienie. Ważne jest jednak samo przygotowanie warg. Rozpoczynamy od delikatnego peelingu i nałożenia odżywczego, nawilżającego balsamu, dzięki czemu faktura naszych ust wyrówna się, a kosmetyk dużo dłużej utrzyma się na miejscu. Następnie wybieramy kolor pomadki, na przykład klasyczną czerwień szminki MAC Red lub te z linii Sheen Supreme Lipstick Gotta Dash!   Możemy wzmocnić efekt obrysowując usta konturówką lub nadać efektu 3D mieszając pomadkę z odrobiną błyszczyka.

 

KROK 5 – ZAZNACZONE KOŚCI

 

Zanim nałożymy róż, musimy się cofnąć i ocenić twarz. Ile potrzeba różu, aby przywrócić jej całkowity balans? Czy najlepsze będzie delikatne matowe podkreślenie konturu, czy może powinnyśmy wypracować efekt zdrowego blasku? Starajmy się zawsze uzyskać subtelny, naturalnie wyglądający rumieniec. Aby osiągnąć ten efekt, potrzebujemy bardzo niewielkiej ilości produktu na pędzlu. Sięgamy więc zatem po kremowy Cremeblend Blush Ladyblush i przy pomocy dużego pędzla nanosimy go na wystające partie kości policzkowych. Szukajmy możliwości ujednolicenia makijażu z różem. Jeśli makijaż oczu zawiera odcienie złociste i brązowe, wybierzmy róż z tej samej rodziny kolorów. To samo dotyczy makijażu w odcieniu różu. Dla uzyskania subtelniejszego efektu lub by poprawić zbyt intensywny róż, nakładamy odrobinę sprasowanego pudru mineralnego na róż i tonujemy kolor.

 

Tak przygotowany makijaż to gwarancja naturalnego, kobiecego, acz trwałego looku na dzień. Sprawdź w naszej galerii, jakich produktów MAC potrzebujesz by stworzyć swoją idealną wersję makijażu.

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: MAC | makijaż |

podobne artykuły