PL / EN
HUSSEIN CHALAYAN POWRACA DO MODY MĘSKIEJ

HUSSEIN CHALAYAN POWRACA DO MODY MĘSKIEJ

Hussein Chalayan zapowiedział powrót do projektowania męskiej mody. Poznajcie szczegóły.

Nie tak dawno nawiązał współpracę z marką Vionnet jako nowy dyrektor kreatywny i stworzył dla niej swoją pierwszą kolekcję Demi-couture, a już w jego grafiku pojawiły się kolejne plany. Tym razem, są one związane z reaktywacją mody męskiej.

 

Osiem lat temu, Hussein Chalayan zaprzestał projektowania męskich kolekcji, tuż po zakończeniu współpracy z włoskim producentem Gibò. Następnie, w 2007 roku stworzył ubrania dla Yoox Group, jednak w tym wypadku, jego przygoda z męską modą była jednorazowa.  

 

Okazuje się, że już niedługo poznamy jego męską kolekcję na wiosnę 2015, w której pojawią się dwadzieścia dwa różne zestawy. Jak zapowiedział projektant, tego rodzaju propozycje staną się nieodłączną częścią oferty jego marki.

 

„Tęskniłem za modą męską i myśl o niej wisiała w powietrzu od dłuższego czasu. Mieliśmy bardzo dobry odbiór, szczególnie w świecie sztuki i architektury i nasi klienci nie przestali pytać o kolekcje męskie. Część z nich wciąż nosi nasze stare ubrania” – powiedział Hussein Chalayan.

 

Projektant określił charakter swojej najnowszej kolekcji jako wpisującą się w styl „smart casual”. Podobno ma się wyróżniać dużym zróżnicowaniem faktur i wzorów oraz sporą ilością delikatnych lekkich materiałów. O efektach przekonamy się, kiedy kolekcja trafi do sprzedaży, ponieważ Chalayan nie zamierza prezentować niczego na wybiegu.

 

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Hussein Chalayan | moda męska |

podobne artykuły