PL / EN
H&M x GIULIVA HERITAGE – PONADCZASOWA MODA ZRÓWNOWAŻONA

H&M x GIULIVA HERITAGE – PONADCZASOWA MODA ZRÓWNOWAŻONA

Ekskluzywna kolekcja będąca mariażem damskiej i męskiej szafy.

Ponadczasowa linia H&M i włoskiej marki Giuliva Heritage to kolejny rozdział w historii ekskluzywnych współprac i zrównoważonego portfolio szwedzkiej grupy.

Jesień 2020 H&M rozpoczyna współpracą z luksusową włoską marką Giuliva Heritage. Znana z doskonałego krawiectwa rodzinna marka przenosi klasyczne męskie sylwetki w świat damskiej odzieży.

Margherita Cardelli i jej mąż, Gerardo Cavaliere, założyciele Giuliva Heritage, są pasjonatami trwałej i ponadczasowej mody bazującej na doskonałych tkaninach. Wraz z H&M para stworzyła kolekcję odzwierciedlającą nowoczesne podejście do włoskiego dziedzictwa, tworząc wyjątkowe modele wykonane z materiałów pochodzących ze zrównoważonych źródeł (w całej kolekcji wykorzystano tkaniny z recyklingu).

Jak doszło do powstania marki Giuliva Heritage? Historia jest bardzo prosta: Margherita miała zwyczaj pożyczania ubrań z garderoby Gerarda. Nawiązując do koncepcji „wspólnej” garderoby – Giuliva Heritagex H&M oferuje tradycyjne koszule, dopasowane marynarki i współczesne trencze z wełny z recyklingu, poliestru z recyklingu i organicznej bawełny.

Te bazowe elementy w towarzystwie zwiewnych bluzek, delikatnych sukienek i minimalistycznych dzianin, tworzą zwięzłą, klasyczną garderobę. Komponując stylizacje, można bawić się odcieniami beżu, granatu, ciemnego błękitu i bordo, miksować je z prążkami czy drobną kratką oraz przełamywać takimi detalami, jak dekolt, biskupie rękawy i wysoki stan.


Kolekcja H&M x Giuliva Heritage

Wspaniale było pracować z H&M nad tą kolekcją. Wspólnie udało się stworzyć klasycznie proste projekty. Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że do każdego looku były użyte materiały pochodzące z recyklingu. Naszą pasją jest moda autentyczna i znacząca, która trwa i wytrzymuje próbę czasu. Ta kolekcja niewątpliwie odzwierciedla nasze wartości” - mówią o współpracy Gerardo Cavaliere i Margherita Cardelli Cavaliere.

Cieszymy się, że mieliśmy okazję współpracować z ekspertami w dziedzinie krawiectwa z Giuliva Heritage. Tworzenie przystępnych i ponadczasowych elementów garderoby dla nowoczesnej kobiety było ekscytującym zadaniem. Mamy nadzieję, że nasi klienci będą przekazywać te wspaniałe i trwałe ubrania z pokolenia na pokolenie” – podsumowuje Maria Östblom, szefowa działu projektowania odzieży damskiej w H&M.

Kolekcja H&M x Giuliva Heritage będzie dostępna w wybranych sklepach stacjonarnych na całym świecie oraz w sklepie online hm.com od 3 września 2020 roku.

video

VICTORIA BECKHAM JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: Giuliva Heritage | Zrównoważona moda | H&M |

podobne artykuły