PL / EN
H&M CONSCIOUS WIOSNA 2020: SUKIENKI JESZCZE BARDZIEJ ZRÓWNOWAŻONE

H&M CONSCIOUS WIOSNA 2020: SUKIENKI JESZCZE BARDZIEJ ZRÓWNOWAŻONE

Piękne i ekologiczne sukienki – czego chcieć więcej!

 

Wiosna 2020 w H&M jest jeszcze bardziej odpowiedzialna. W roli głównej pojawią się sukienki z materiałów pochodzących z recyklingu i zrównoważonych źródeł.

Sukienki H&M Conscious wiosna 2020

Linia H&M Conscious na sezon wiosna 2020 na piedestale stawia sukienki. Odnajdziemy je w różnych długościach, kolorach i fasonach. Od mini po maxi, inspirowane latami 80., podkreślające kobiecą sylwetkę, a jednocześnie zapewniające swobodę ruchów. W kolekcji znajdą się kroje trapezowe, bufiaste rękawy czy zwiewne falbany.

Wizytówką palety kolorystycznej stała się barwa sezonu: lila. Uzupełniają ją soczysty róż, ponadczasowa czerń oraz kontrastująca biel i akcenty trawiastej zieleni. Iście wiosenne propozycje podkreślają kwiatowe printy oraz retro grochy.

Większość elementów linii została wykonana w całości z materiałów zrównoważonych, takich jak organiczna bawełna, Tencel™ lub poliester z recyklingu. Pozostałe ubrania wykonane są w co najmniej 50 proc. z materiałów pochodzących z odpowiedzialnych źródeł.


H&M Conscious jeszcze bardziej świadoma

Poprzez nową kolekcję H&M Conscious z materiałów pochodzących z recyklingu i zrównoważonych źródeł, marka kontynuuje swoje działania na rzecz odpowiedzialnej przyszłości mody. To kolejny krok na drodze do osiągnięcia celu, jakim jest wykorzystanie materiałów wyłącznie odzyskiwanych i powstałych w zrównoważony sposób do roku 2030. Misją H&M jest tworzenie mody odpowiedzialnej, dostępnej dla wszystkich.

Priorytetem H&M jest świadome podejście do procesu produkcji. Obejmuje to wydłużenie żywotności produktów poprzez stosowanie wyłącznie materiałów pochodzących z recyklingu lub innych odpowiedzialnych źródeł. Już ponad połowa wykorzystywanych przez szwedzką markę materiałów jest poddawana recyklingowi, a od 2020 roku – 100 proc. bawełny wykorzystywanej w produktach H&M będzie pochodzić z recyklingu.  

Kolekcja H&M Conscious wiosna 2020 będzie dostępna w sprzedaży pod koniec maja, w wybranych sklepach stacjonarnych na całym świecie i na hm.com.

video

VERSACE JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: Zrównoważona moda | H&M |

podobne artykuły