Logotyp serwisu lamode.info
GWIAZDY DLA H&M FASHION AGAINST AIDS

GWIAZDY DLA H&M FASHION AGAINST AIDS

Artyści świata muzyki i filmu wspólnie wspierają akcję H&M Fashion Against AIDS - zobacz zdjęcia

Gwiazdy muzyki i filmu zdecydowały się wesprzeć przeprowadzaną już po raz kolejny akcję H&M Fashion Against Aids. Akcja ta powstaje we współpracy z organizacją Designers Against Aids(DAA).

 

W stworzenie kolekcji zaanagażowali się między innymi Selma Blair, Penn Bagdley, Keri Hilson, Sky Ferreira, Nikki Reed i Akon. Kolekcja dostępna będzie w sklepach H&M na całym świecie od 26. Kwietnia. 25% wpływów ze sprzedaży będzie przekazane DAA i innym projektom związanym z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się AIDS i wirusa HIV. Dotychczas dzięki tym kampaniom zebrano ponad 41 milionów koron szwedzkich.

 

Wielu moich przyjaciół ma wśród znajomych lub krewnych kogoś, kto zetknął się z HIV. Podróżując po świecie widzę, jak HIV wpływa na życie ludzi. Nie mamy na to lekarstwa, możemy tylko zapobiegać zarażeniu. Pamiętaj o ochronie, abyś nigdy nie musiał się tym martwić. Nigdy – mówił o projekcie H&M Fashion Against AIDS muzyk Akon.

 

Artyści są w tej kampanii bardzo ważni, ponieważ wielu młodych ludzi bierze z nich przykład. Znane osobistości pomagają rozpowszechniać wiedzę, mówiąc o zapobieganiu HIV i AIDS. Prosimy ich o pomoc w propagowaniu bezpiecznego seksu w mediach społecznościowych, takich jak Twitter czy Facebook, na własnych stronach internetowych, a także na koncertach – komentuje Ninette Murk, założycielka i dyrektor artystyczny DAA.

 

Niezwykle istotna jest koncepcja tegorocznej kolekcji – ubrania będą miały charakter unisex, żeby podkreślić, że problem AIDS i HIV w równym stopniu dotyczy kobiet i mężczyzn. W galerii zobaczysz gwiazdy pozujące w ubraniach z najnowszej kolekjci H&M Fashion Against AIDS.

 

tagi: gwiazdy | kolekcja | wiosna-lato 2011 | H&M |

podobne artykuły