PL / EN
GIUSEPPE ZANOTTI ŚWIĘTUJE  20. URODZINY SWOJEJ MARKI

GIUSEPPE ZANOTTI ŚWIĘTUJE 20. URODZINY SWOJEJ MARKI

Na dwudziestolecie swojej marki, projektant Giuseppe Zanotti przygotował cztery kapsułowe kolekcje. Poznajcie szczegóły.

Giuseppe Zanotti ma powód do świętowania. W tym roku, stworzona przez włoskiego projektanta marka obuwnicza obchodzi swoje dwudzieste urodziny. Na tę okazję przygotował cztery specjalne kapsułowe kolekcje butów, które mają być kwintesencją jego projektów. W realizację najnowszych pomysłów Zanotti, zaangażował się nowy inwestor – L Capital z grupy LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton.

 

O efektach pracy będziemy mieli okazję się przekonać w ciągu roku. Obecnie wiemy, że w czerwcu światło dzienne ujrzy pierwsza kolekcja „Jewel”, której podstawą są sandały inspirowane ikonicznymi projektami z wcześniejszych sezonów. Swoją premierę będą miały również linie – „Rock n’Roll”, „Black Stilletos” i „Disco”, które pojawią się we wrześniu, listopadzie oraz lutym 2015 roku.

 

„Zacząłem w Plaza Hotel, gdzie miałem pokój na Fashion Footwear Association of New York. W tamtym czasie, rynek opanowały czarne, formalne i gumowe rzeczy – był to minimalistyczny styl. Nie było Jimmy Choo, ani Christiana Louboutina. A ja zacząłem od szpilek, które były bardzo glamour, bardzo kobiece i seksowne – biznes był porażką. Przez pierwsze dwa czy trzy sezony, to była tragedia” – wyznał projektant portalowi WWD.

 

Zanotti stwierdził jednak, że od zawsze miał „przejrzysty i jasny punkt widzenia” i wiedział, co chce osiągnąć. „Wielcy projektanci mają własną osobowość i przenoszą swoje DNA na produkt” – dodał. Jak widać, cel został osiągnięty, bo dwudziestolecie jednej z najbardziej znanych marek obuwniczych jest tego wystarczającym dowodem.

 

 

 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Giuseppe Zanotti | 20 urodziny Giuseppe Zanotti | Giuseppe Zanotti kolekcje |

podobne artykuły