PL / EN
FUSSÉT: power suit w imię jakości i wizerunku

FUSSÉT: power suit w imię jakości i wizerunku

Nowa polska marką, którą warto poznać bliżej.

Nurt power dressing na miarę drugiej dekady XXI wieku to coś więcej niż garderoba inspirowana męską szafą, zgodna z zasadami dress code`u. Poznajcie FUSSÉT, nową polską markę, dla której obok designu, ważne są jakość, zrównoważenie oraz podążanie za potrzebami klientek.

Power dressing dziś

– Przez wiele lat ubiór formalny był dla mnie codziennością. Wiem jak ważna jest nie tylko wygoda i elegancja w pracy w biznesie, ale także wizerunek. Dobrze skrojone garnitury i odpowiednie dodatki zawsze dodawały mi siły i pewności siebie – mówi Alicja Lichoń, twórczyni marki i prawniczka z wykształcenia. 

Alicja Lichoń w swoich projektach dla FUSSÉT inspiruje się silnym nurtem mody amerykańskiej lat 80. – tzw. „power suit”. W tych czasach część jej rodziny wyemigrowała do USA, dlatego szafa jej babci i mamy była pełna garniturów, sukienek i płaszczy w ponadczasowych fasonach i tkaninach.


Kobiety wówczas chętniej i częściej wchodziły do świata korporacji i stawiały na projekty użytkowe. Topowi projektanci oferowali im garnitury z możliwością wyboru spodni i spódnic. Projektowane przez nich fasony czerpały z męskiej szafy i dodawały pewności siebie. Zgodnie z takim duchem Alicja Lichoń tworzy projekty w swojej marce FUSSÉT.

FUSSÉT – jakość w duchu zrównoważenia

FUSSÉT to jakość, trwałość, ponadczasowość z twistem oraz możliwość wyboru. To wykorzystywanie naturalnych materiałów najwyższej jakości, takich jak wełna czy jedwab sprowadzanych z Włoch i współpraca z polskimi, lokalnymi rzemieślnikami. FUSSÉT to także etyczność oraz - tak ważne dziś - zrównoważone działania w całym procesie tworzenia marki.

Zespół FUSSÉT przez trzy lata badał rynek, testował tkaniny, sprawdzał metody produkcji, zasady zatrudniania pracowników oraz korzystania z ekologicznych źródeł energii. Cel był jeden: wybór dostawcy oferującego najwyższą jakość i produkującego w sposób ekologiczny i etyczny. Finalnie Alicja Lichoń zdecydowała się na współpracę z topową włoską marką z tradycjami, najbardziej przejrzystą w powyższych aspektach i rozpoznawalną na całym świecie – Loro Piana.


W konsekwencji idea przejrzystości i etyczności przyświeca działaniu marki FUSSÉT na różnych polach działania. Są to m.in. świadoma produkcja, począwszy od zatrudniania pracowników na umowy o pracę, po weryfikację dostawców tkanin i dodatków, dobór opakowań, kładzenie nacisku na świadome zakupy - możliwość personalizacji produktu przed zakupem, wybór fasonu i zamówienie go w adekwatnym rozmiarze. Ma to na celu eliminowanie zwrotów, nadwyżek produkcyjnych i optymalne wykorzystywanie surowców przy jednoczesnej edukacji klientów.

FUSSÉT – kolekcja DXB FW21/22

Jesień 2021 była czasem premiery marki FUSSÉT, która została stworzona na potrzeby biznesu i ubioru zgodnie z zasadami dress code`u, w duchu sztuki męskiego tailoringu, ale z nowoczesnym twistem, dopasowanym do oczekiwań współczesnych kobiet.


Pierwsza kolekcja marki została nazwana DXB, a jej kampanię zrealizowano w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, konkretnie w Dubaju. Jest to również pierwszy zagraniczny rynek, na którym marka zamierza zaistnieć, dzięki udziale w projekcie GO TO BRAND.

Marce przyświeca idea budowania świadomej szafy na lata poprzez wysoką jakość materiałów i klasyczne kroje. Trzon każdej kolekcji tworzą damskie garnitury w kilku modelach, dopasowane do różnych sylwetek i o różnym przeznaczeniu: klasyczny, dwurzędowy, oversize, marynarka typu kurtka czy płaszcz. Co ważne, celem twórczyni marki, Alicji Lichoń, jest tworzenie garniturów sezonowych, dopasowanych do pór roku.

Marka FUSSÉT, dzięki utworzeniu własnej pracowni krawieckiej i współpracy z lokalnymi rzemieślnikami, wprowadziła komplementarne produkty, pozwalające na uzupełnienie kolekcji o jedwabne sukienki, spódnice, bluzki, topy, apaszki oraz w całości ręcznie robione buty na wzór męskich lotników.


Modele są często wykonywane z gładkich, monochromatycznych tkanin, ale niektóre mają także subtelną strukturę kratki czy jodełki. W kolekcji DXB znajdziemy klasyczne barwy uzupełnione o modne odcienie – od czerni i bieli, poprzez granat, beże, jasne i głębokie szarości, ale także zdecydowane kolory, takie jak czerwień, żółć czy fiolet.

FUSSÉT – marka szyta na Twoją miarę

Wszystkie produkty FUSSÉT powstają w Warszawie, są dostępne w sklepie internetowym www.fusset.com oraz w showroomie marki przy al. Szucha 8, gdzie dodatkowo można dopasować wybrany garnitur do sylwetki lub uszyć go na nowo z z materiałów dostępnych w pracowni. Podstawowe fasony kolekcji są do kupienia w pełnej rozmiarówce od 34 do 44, a ręcznie robione buty można zamówić w rozmiarach od 36 do 41.

FUSSÉT realizuje również indywidualne projekty garniturów dostosowane do dress code`u obowiązującego w danej firmie, w tym oferuje trwałe umieszczenie logotypu. Ponadto, na życzenie klientek istnieje możliwość prezentacji produktów poza siedzibą marki.


Marka posiada również ambitne plany rozwojowe. Już wkrótce pojawi się kolekcja ślubna BRIDAL oparta na garniturach i sukienkach oraz linia PETIT – dla kobiet o niższym wzroście i drobniejszej sylwetce.

 

– Moim celem jest to, aby stworzona przeze mnie marka, a właściwie filozofia FUSSÉT,
zaspokajała potrzeby kobiet, które pracują w biznesie, ale nie stronią od mody i nowoczesnych rozwiązań. To marka dla kobiet, które lubią męski styl, kochają klasykę i odważnie łączą ją z awangardowymi elementami ubioru. Zapraszam do mojego świata, świata FUSSÉT.

– Alicja Lichoń.

 

 

KREDYTY:

Kampania DXB:

Fotograf: Mateusz Stefanowski / Art Factory
Modelka: Maja Matuszewska
Produkcja: Art Factory

Lookbook:

Fotograf / Video: Kinga Wasilewska
Modelka: Sabina Latkowska / Selective Management
Make-up / włosy: Patryk Nadolny

Street:

Fotograf: Mateusz Stefanowski / Art Factory
Make-up / włosy: Ania Kobalczyk / Art Factory
Modelka: Paulina Heiler / UncoverModels
Produkcja: Art Factory

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: FUSSÉT | Zrównoważona moda |

podobne artykuły