Logotyp serwisu lamode.info
FASHIONPHILOSOPHY FASHION WEEK POLAND ŁÓDŹ 2011 – SHOWROOM PROJEKTANTÓW

FASHIONPHILOSOPHY FASHION WEEK POLAND ŁÓDŹ 2011 – SHOWROOM PROJEKTANTÓW

Zdjęcia i relacja z wizyty dziennikarek LAMODE.INFO w łódzkim showroomie projektantów. To oni będą ubierać Polskę!

6 maja 2011 otwarto halę, w której zebrano kolekcję projektantów nie prezentujących się w pokazach mody podczas Fashion Week Poland. Showroomy to przede wszystkim szansa dawana młodym projektantom – wielu z nich wierzy, że wkrótce będą prezentowali swoje kolekcje na wybiegu.

 

Showroom to znakomita okazja, by osobiście poznać projektantów i porozmawiać z nimi o ich inspiracjach, o wydarzeniu, jakim jest FashionPhilosophy oraz o ich najnowszych kolekcjach.

 

Mamy bardzo różne kolekcje. Jedna z nich inspirowana jest wzorami łowickimi, które zawsze powstają w dwóch paletach kolorystycznych – różowo-turkusowej oraz takiej, która jest bliższa oryginałowi – opowiadała Małgorzata Kotlonek, projektantka z duetu Goshico - W wiosenno-letniej kolekcji pojawiły się pikowane torby z malutkim emblematem – folkowym kwiatkiem. Natomiast najnowsza kolekcja inspirowana była terakotą z szóstego wieku p.n.e. – wśród bogiń przedstawianych pomiędzy zwierzętami wypatrzyłam uroczego konika, którego zobaczycie na moich torebkach.

 

Opisywana przez nas młoda i zdolna artystka Ola Kawałko również została zaproszona do łódzkiego showroomu. Prezentowała tam swoją zwycięską kolekcję, nagrodzoną podczas konkursu Oskary Fashion 2011.

 

Próbuję się przekonać do koloru, pomimo iż dominuje czerń i szarość. Wprowadziłam więc ciepły żółty – podobno wzbudził niemałe zainteresowanie podczas Oskarów. Co ciekawe, zaczynałam od rzeczy męskich, zaś obecnie zajmuje mnie przede wszystkim moda damska.

 

Pytaliśmy też Olę o jej kolejne projekty – zdradziła, że kontynuuje przygodę z kolorem i w przyszłym sezonie postawi na czerwień. Jej ambicją jest występ na pokazie i będzie się starała dopiąć swego już na kolejnym Fashion Week Poland, zapowiadanym na październik 2011.

 

tl_files/moda polska/kolekcje/SHOWROOM FASHION PHILOSOPHY WEEK/DSC02803.JPG

fot. Weronika Płocha/ showroom Oli Kawałko

 

 

Także Sabrina Pilewicz, zwyciężczyni pierwszej edycji Fashion Designer Awards, pokazywała w showroomie swoje słynne już w całej Polsce skórzane torebki z kolekcji wiosna-lato 2011. Podkreślała, że w linii dominują neonowe kolory, a nowością są duże kopertówki unisex, mogące też służyć jako pokrowiec na netbooka.

 

tl_files/moda polska/kolekcje/SHOWROOM FASHION PHILOSOPHY WEEK/DSC02855.JPG

fot. Weronika Płocha/ showroom Sabriny Pilewicz

 

 

Łukasz Stachowicz, tegoroczny laureat Cracow Fashion Awards przyjechał do Łodzi z kolekcją Lamperia.

 

To pierwsza kolekcja, która jest dla mnie tak osobista. Chyba mówi dużo o mnie i mojej wrażliwości. Jest bardzo sentymentalna, bo zbudowana z moich wspomnień. Inspirowana jest krakowskim Kazimierzem, klimatem starych kamienic, babciną szafą – widać to między innymi rudych po kolorach i mundurowych krojach.

 

tl_files/moda polska/kolekcje/SHOWROOM FASHION PHILOSOPHY WEEK/DSC02824.JPG

fot. Weronika Płocha/ Łukasz Stachowicz

 

 

Jak widać, polscy projektanci nie próżnują. Choć dziś są w Łodzi, myślami już widzą przyszłość i wiele pracy wkładają w to, by inni czekali właśnie na efekty ich pracy. Trzymamy kciuki – liczymy, że żaden z nich nie spocznie na laurach i znajdzie niewyczerpane źródło inspiracji!

tagi: Fashion Week Poland | moda polska | |

podobne artykuły