Logotyp serwisu lamode.info
FESTIWAL FILMOWY - CANNES 2011 – MAKIJAŻE I FRYZURY GWIAZD

FESTIWAL FILMOWY - CANNES 2011 – MAKIJAŻE I FRYZURY GWIAZD

Zobaczcie makijaże i fryzury, które zaprezentowały gwiazdy podczas 64. Festiwalu Filmowego w Cannes. Sprawdźcie, która z prezentujących się na Lazurowym Wybrzeżu gwiazd wypadła najlepiej.

Festiwal filmowy w Cannes to bardzo prestiżowe wydarzenie oraz zupełnie inny świat. Gwiazdy doskonale o tym wiedzą, dlatego też starannie przygotowują swoje kreacje, fryzury i makijaże specjalnie na tę okazję. Która z nich wypadła najlepiej w tym roku? Jakie fryzury wybierały? Podsumujmy razem ten wyjątkowy spektakl stylizacji.

 

Na czerwonym dywanie już od wielu lat dominuje posągowy, hollywoodzki styl glamour. Inspiracją są przede wszystkim złote lata amerykańskiego kina, czyli pierwsza połowa XX wieku. Fale, układane wzorem gwiazd lat 40. i popularne w latach 50. wysokie upięcia to domena takich gwiazd, jak Gwen Stefani, Milla Jovovich, Karolina Kurkova, Salma Hayek i Aishwarya Rai Bachchan. Na naturalnie rozpuszczone włosy stawiają Angelina Jolie, Elizabeth Olsen i Alexa Chung. Za to luźne upięcia preferują Uma Thurman i Laetitia Casta.

 

Bardzo ważna jest pełna równowaga wizerunku – tak więc gwiazdy uczesane w zjawiskowe koki wybiorą mocniejszy makijaż, a te, które wolą luźne, romantyczne upięcia zaprezentują zwykle makijaż nude.

 

Make-up na czerwonym dywanie nie może być przesadzony, ale jednocześnie musi zakryć każdą niedoskonałość skóry. Wizażyści gwiazd mają swoje sposoby na trwały, ale zarazem jak najbardziej naturalny makijaż. Penelope Cruz i Salma Hayek mocno podkreślają swoje ciemne oczy. Podobnie postępuje kochająca look femme fatale Gwen Stefani, oraz chińska gwiazda Fan Fan Bing, której porcelanowa cera kontrastuje z mocnym makijażem, nawiązującym do tradycyjnego azjatyckiego modelu piękna. Inne gwiazdy, jak Diane Kruger, Rachel McAdams, Rosario Dawson i Milla Jovovich wolą podkreślić usta.  

 

Nam najbardziej przypadły do gustu charakterystyczne stylizacje Karoliny Kurkovej, Milli Jovovich, Rosario Dawson i podobnie jak w przypadku ubioru, Umy Thurman. Zasiadająca w jury aktorka udowodniła, że mając 41 lat wciąż można wyglądać naturalnie, świeżo i niezwykle pięknie.

 

Ciekawi jesteśmy, która gwiazda spodobała się Wam?

tagi: Cannes 2011 | gwiazdy | makijaż | fryzura |

podobne artykuły