Logotyp serwisu lamode.info
FASHIONLAB 2011 -  II MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY MODY W POLSCE

FASHIONLAB 2011 - II MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY MODY W POLSCE

W Łodzi właśnie trwa II edycja Międzynarodowych Warsztatów Mody Fashionlab 2011. Zobacz co jeszcze czeka nas podczas warsztatów w tym tygodniu!

W Łodzi właśnie trwa II edycja Międzynarodowych Warsztatów Mody Fashionlab 2011 organizowana przez fundację Future in Fashion. Jej głównym celem jest połączenie teorii i praktyki mody w przyjemnej atmosferze.

 

Za nami już cykl wykładów, które prowadzili wykładowcy z polski jak i z zagranicy. Gośćmi honorowymi byli prof. Liuba Popova z Nuova Accademi adi Belle Arti NABA z Mediolanu oraz prof. Elke Gaugele z Akademie der Bildenden Künste z  Wiednia. Przed uczestnikami jednak ciągle jest wiele atrakcji. W kolejnych dniach swoje wrota otworzy przed wszystkimi Katedra Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych oraz odbędzie się  kurs ilustrowania mody.

 

W międzyczasie międzynarodowa grupa studentów pracuje nad projektem. W tym roku  kolaboracja ta została zatytułowana „Związek otwarty” co oznacza, iż podczas niej ma miejsce przenikanie się różnych kultur oraz dziedzin sztuki współczesnej w celu stworzenia jednego dzieła.

 

W ramach kolaboracji współpracują ze sobą studenci z Akademii Sztuk Pięknych z Wiednia, Mediolanu i Łodzi, którzy już znacznie wcześniej rozpoczęli pracę nad projektem. Każda grupa w swoim kraju (poszczególne wydziały uczelni zgodne są z wymogami projektu - multimedia, scenografia, reżyseria, projektowanie ubioru). W tym tygodniu wszyscy studenci spotykają się w Łodzi i wspólnie realizują projekt, którego efekty będzie można zobaczyć 16.04 na Rynku Manufaktury. Będzie to happening, wyreżyserowany i zagrany przez samych studentów. Specjalnie do niego zostały zaprojektowane i zrealizowane kostiumy oraz elementy scenografii. Występ będzie filmowany przez studentów współpracujących z portalem weare.pl  wspieranym przez Stowarzyszenie Akademia Wilanowska z Warszawy i montowany przez nich jako krótki film fabularny.

 

Fashionllab to projekt z inicjatywy Fundacji Future in Fashion, który został zapoczątkowany rok temu i od tego czasu zatacza coraz szersze kręgi angażując coraz więcej uczestników. Nie może was tam zabraknąć!

 

Zobacz szczegółowy program warsztatów.

tagi: event | Fashion Police |

podobne artykuły