PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
ESTÉE LAUDER

ESTÉE LAUDER

ZAŁOŻYCIEL

Joseph Lauder

ZAŁOŻENIE

1946

SIEDZIBA

Nowy Jork

Spis treści

1. HISTORIA

2. SUKCES ESTÉE LAUDER

3. ESTÉE LAUDER – CIEKAWOSTKI

4. VCTORIA BECKHAM X ESTÉE LAUDER

5. AMBASADORKI MARKI ESTÉE LAUDER

HISTORIA

Estée Lauder – marka kosmetyczna założona przez Josephine Esther Mentzer, która urodziła się 1 lipca 1906 roku, a zmarła 25 kwietnia 2004 roku w Nowym Jorku.

Założycielka marki Estée Lauder urodziła się w nowojorskiej dzielnicy Queens jako najmłodsze z dziewięciorga dzieci. Jej matka, Rose posiadała korzenie węgierskie, a ojciec czeskie. Rodzice prowadzili sklep z artykułami żelaznymi. Josephine do świata mody przedostała się dzięki kontaktom wuja, doktora Johna Schotza – od 1924 roku prowadził własne przedsiębiorstwo „New Way Laboratories”. To właśnie dzięki krewnemu – chemikowi, młoda dziewczyna opanowała sztukę mieszania substancji, z których powstawały kosmetyki o wyjątkowych zapachach i właściwościach. Jej eksperymenty odbywały się w kuchni, a próby doprowadziły do powstania linii kremów nadających cerze zdrowy koloryt i blask.

W 1930 roku Josephine poślubiła Joe Laudera, a w 1942 roku rozpoczęła sprzedaż kosmetyków, oferując kremy do twarzy. W 1946 roku założyła przedsiębiorstwo Estée Lauder. Momentem rewolucyjnym w jej karierze było powstanie  olejku do kąpieli „Youth Dew”. Zapach utrzymujący się na skórze przez cały dzień, zdobył popularność wśród klienteli; na rynku brakowało tego typu kosmetyków. Z początku, bizneswoman nie miała zbyt dużego budżetu na działania marketingowe, dlatego aranżowała darmowe pokazy w salonach piękności, a do każdego zakupu dołączała darmowe próbki kosmetyków. Najważniejsze było przekonanie klientów, że wszystkie produkty są warte wysokiej ceny.

W 1972 roku Estée Lauder, bo też tak nazywano właścicielkę – przekazała biznes swojemu synowi Leonardowi. Była przeciwna wprowadzeniu firmy na giełdę, dlatego jej akcje pojawiły się na rynku w 1995 roku, kiedy ostatecznie odeszła od prowadzenia działalności.


https://horex.pl/estee_lauder.html

fot. Instagram/ @esteelauder


SUKCES ESTÉE LAUDER

W 2003 roku, magazyn „Fortune” umieścił Estée Lauder na 349 pozycji wśród najbardziej wpływowych firm amerykańskich. Oszacowano, że działalność marki generowała przychody w kwocie 4,5 miliarda dolarów, zatrudniając 21,5 tysiąca pracowników.

Poszczególne linie kosmetyków tj. Estee Lauder, Clinique, Aramis, Prescriptives oraz Origines są sprzedawane w ponad 130 krajach, przy współpracy ze znanymi domami towarowymi takimi jak Harrods w Londynie, Galeries Lafayette w Paryżu oraz Saks Fifth Avenue w Nowym Jorku.

Estée Lauder, założycielka firmy znalazła się także na liście dwudziestu najpotężniejszych geniuszy biznesu XX wieku według tygodnika „Time” (1998). Jej patentem na odniesienie tak ogromnego sukcesu było nastawienie się głównie na sprzedaż: odwiedzała osobiście salony firm i promowała produkty.

W 2004 roku Estée Lauder została odznaczona Medalem Wolności USA.

POLECAMY: FOCUS NA MAKIJAŻE - MAKIJAŻE Z CZERWONYMI USTAMI

ESTÉE LAUDER – CIEKAWOSTKI

Założycielka firmy:

- cierpiała na lęk wysokości, dlatego jej główne biuro mieściło się na drugim piętrze przy 666 Fifth Avenue,

- swoje pierwsze stoisko z produktami kosmetycznymi otworzyła w salonie piękności House of Ash Blondes przy 60. ulicy w Nowym Jorku. Sprzedawała samodzielnie kosmetyki i przy okazji, rekomendowała jej klientom; udzielała instruktażu i pomagała kobietom wklepywać w skórę kremy o przyjemnych zapachach oraz malować usta na kolorowo,

- linia kosmetyków Youth Dew istnieje do dziś; opiera się na bazie składników o kwiatowo-drzewnym zapachu, w serii znajdziecie olejek do kąpieli, krem do ciała oraz perfumy

- Clinique to pierwsze w historii kosmetyki hipoalergiczne


fot. Instagram/ @esteelauder


VCTORIA BECKHAM X ESTÉE LAUDER

W 2016 roku projektantka i celebrytka, Victoria Beckham nawiązała współpracę z kosmetyczną marką Estée Lauder. Limitowana kolekcja zawierała 14 produktów do makijażu. Wśród nich znalazły się pomadki, bronzery, cienie do powiek i eyelinery. Ceny produktów zaczynały się od kwoty 30 dolarów. Współpraca została odnowiona; powstała druga linia kosmetyków gwiazdy dla amerykańskiej marki.


fot. Instagram/ @esteelauder


AMBASADORKI MARKI ESTÉE LAUDER

Wśród ambasadorek Estée Lauder znalazły się topowe modelki takie jak: Kendall Jenner, Constance Jablonski z Francji oraz Liu Wen z Chin. Dyrektor Kreatywna marki, Aerin Lauder stwierdziła, że „firma zawsze poszukiwała światowych piękności, które odzwierciedlają urodę swojego pokolenia. Constance i Liu są pięknościami naszych czasów”. Twarzami marki były także Gwyneth Paltrow, Paulina Porizkova, Elizabeth Hurley oraz nasza polska modelka, Anja Rubik.


podobne artykuły