Logotyp serwisu lamode.info
Elon Musk na wielkim ekranie. Filmową biografię stworzy reżyser „Czarnego łabędzia”

Elon Musk na wielkim ekranie. Filmową biografię stworzy reżyser „Czarnego łabędzia”

To kolejna ekranizacja o człowieku, którego wizja przyszłości zamieniła się w rzeczywistość. 

 

Spis treści

1. Filmowa biografia Elona Muska. Kiedy premiera?

Oglądaliśmy już „The Social Network” o założycielu Facebooka, a także film „Jobs” przedstawiający życiorys mężczyzny stojącego za logiem nadgryzionego jabłka. Nic dziwnego, że po głośnym przejęciu Twittera nadszedł czas na Elona Muska. Jak podaje portal Variety, scenariusz filmu zostanie oparty na autoryzowanej biografii miliardera, napisanej przez Waltera Isaacsona.

Biografia autorstwa Waltera Isaacsona, zatytułowana "Elon Musk", została wydana w listopadzie bieżącego roku. Książka skupia się na życiu i karierze Elona Muska, a w tym na jego osiągnięciach związanych z firmami Tesla Motors, SpaceX, SolarCity czy PayPal.

 Przez dwa lata Walter Isaacson obserwował Muska, uczestniczył w jego spotkaniach, przechadzał się z nim po jego fabrykach i spędził niezliczone godziny, przeprowadzając wywiady: z Elonem, jego rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami i przeciwnikami. Tak powstała ta niezwykła, zakulisowa biografia: ujawniająca wiele nieznanych faktów historia pełna niesamowitych opowieści o triumfach i życiowych zawieruchach, która stara się odpowiedzieć na kluczowe dla zrozumienia Muska pytanie: czy demony, które go napędzają, są niezbędne, by katalizować innowacyjność i postęp?” - czytamy w opisie publikacji.

Zobacz też: NADCHODZI OSTATNI FILM QUENTINA TARANTINO. CO WIEMY O „THE MOVIE CRITIC”? 

Na podstawie książek Isaacsona powstały już filmy takie jak „Jobs” czy „Geniusz”. Książka „Elon Musk” to kolejna biografia na koncie pisarza, która odkrywa drugie oblicze i intymną historię  człowieka budzącego powszechne przerażenie ze względu na ogromną potęgę oraz liczne kontrowersje na tle technologicznym. Stworzenia ekranizacji podjął się Darren Aronofsky, reżyser wielokrotnie nominowany do Oscara, Złotych Globów, nagrody BAFTA czy weneckiego MFF - Biennale Cinema. Jego ostatni, niezwykle wzruszający film „Wieloryb” spotkał z rewelacyjnym odbiorem - w oscarowej produkcji twórca doskonale oddał ból samotności i permanentnej izolacji wynikającej ze wstydu człowieka chorującego na otyłość.

Zobacz również: ANGELINA JOLIE POWRACA NA WIELKIE EKRANY. ZAGRA W FILMIE REŻYSERA „JACKIE” I „SPENCER” 

Filmowa biografia Elona Muska. Kiedy premiera?

Według portalu Variety próby pozyskania praw do ekranizacji książki Isaacsona okazały się istną batalią. Na ten moment wiadomo jedynie, że realizacją filmu zajmie się studio A24. Obecnie producenci przygotowują się do wyznaczenia obsady i rozpoczęcia nagrań.

Zdjęcie główne: Instagram @justjared

tagi: Elon Musk | kino | |

podobne artykuły