PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
EKSPERCI ARTÉGO O FRYZJERSKICH TRENDACH I PIELĘGNACJI

EKSPERCI ARTÉGO O FRYZJERSKICH TRENDACH I PIELĘGNACJI

Na temat aktualnych i nadchodzących trendów oraz profesjonalnej pielęgnacji włosów rozmawiamy z ekspertami Chiarą Amatore i Attilio Flammia, stylistami marki Artégo.

Pomiędzy ważnymi międzynarodowymi targami w Poznaniu, a intensywnymi warsztatami fryzjerstwa w Warszawie zdołaliśmy porozmawiać z włoskimi specjalistami marki Artégo. Chiara Amatore i Attilio Flammia – jednocześnie styliści i technicy fryzjerstwa – zapoznali nas z trendami we fryzurach i koloryzacji w sezonie wiosenno-letnim oraz zdradzili zapowiedzi na jesień-zimę 2011/2012. Podkreślili również, na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas codziennej pielęgnacji włosów.

 

 

W jaki sposób tworzą Państwo kolekcje fryzur Artégo? Co bywa inspiracją?

 

Każda nasza kolekcja ma związek z modą z przeszłości. Zawsze staramy się bazować na tym, co w każdym sezonie pokazują kreatorzy mody. Dlatego też pracujemy ze stylistą zaangażowanym w tworzenie kolekcji haute couture i wspólnie z nim wybieramy najbliższe nam trendy spośród aktualnych tendencji. Przy tworzeniu nowej kolekcji bardzo istotne jest dla nas inspirowanie się poprzednimi tendencjami. Pozwala nam to na tworzenie spójnej kontynuacji.

 

 

Zaledwie na początku kwietnia, na poznańskim Forum Fryzjerstwa LOOK pokazali Państwo nową kolekcję Artégo "No Limits Charm". Czym ona się charakteryzuje?

 

Tym razem także, obserwując modę całego świata, staraliśmy się jej niektóre elementy zaadaptować do naszej kolekcji fryzur. W No Limits Charm przede wszystkim skoncentrowaliśmy się na latach 70-tych. Nasza kobieta to kobieta wolna, jej wizytówką są włosy falujące, rozwiane, o znacznej objętości. Alternatywę dla takiego stylu stanowią natomiast cięcia geometryczne, niekiedy wręcz męskie, charakterystyczne już dla lat 80-tych. No Limits Charm oznacza brak ograniczeń w wyrażaniu kobiecego piękna.

 

 

Czy istnieją jakieś konkretne kolory, na które warto farbować włosy akurat wiosną?

 

Trudno jest wskazać konkretne kolory będące na czasie. Odcienie włosów powinno się personalizować, dobierać indywidualnie do osoby, jej karnacji i barwy oczu. Profesjonalne fryzjerstwo polega dzisiaj właśnie na spersonalizowanym podejściu do tego, co jest w danym momencie modne. Istotną rolę na pewno w tej chwili gra blond, który bardzo podkreśla kobiecość. Modne w tym sezonie będą również kobiety o włosach w kolorze miedzi.

 

 

Czy mogą nam Państwo zdradzić swoje plany dotyczące kolekcji jesień-zima 2011/12?

 

Nie możemy wiele powiedzieć na temat naszych planów dotyczących kolekcji jesienno-zimowej. Zdradzimy jednak tajemnicę, że w przyszłym sezonie na włosach dominować będą czerwienie i rudości. Kontrapunktem dla nich będą jednakże odcienie naturalne, mające związek z minimalizmem. Tendencje minimalistyczne nie ominą bowiem fryzjerstwa. Stąd też rozwinięcie trendu na mocne geometryczne strzyżenie, które powinno podkreślać zdrowie kobiecych włosów. Inspiracją dla tego typu fryzur jest dla nas styl bauhausu z lat 30-tych XX wieku. Jak powiemy Wam coś więcej, to chyba nas we Włoszech zamordują! (śmiech)

 

 

Postaramy się, aby do tego nie doszło. Przejdźmy w takim razie do zasad specjalistycznej pielęgnacji. Czym dbanie o włosy farbowane różni się od pielęgnacji podstawowej?

 

Bazą dobrej pielęgnacji każdych włosów jest posiadanie zaufanego fryzjera-profesjonalisty. To fryzjer powinien wskazywać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji, które podobnie jak strzyżenie, dobiera się indywidualnie do typu i barwy włosów. Na pewno każde włosy farbowane powinny być pielęgnowane kompletem kosmetyków (szampon+odżywka) z jednej linii, których zadaniem jest podtrzymywanie efektu koloryzacji. Po umyciu głowę należy spłukiwać chłodną wodą, aby domknąć łuski włosa. Od czasu do czasu warto stosować olejek arganowy. Należy pamiętać, że optymalna koloryzacja odbywa się nie częściej niż raz w miesiącu.

 

 

Dawniej istniało przekonanie, że farby niszczą strukturę włosa i należy to robić dopiero w momencie pojawienia się pierwszych siwych włosów. Czy oznacza to, że osoby młode powinny się wstrzymać z zabiegiem koloryzacji?

 

Technologia w tym zakresie jest na tyle rozwinięta, że istnieje mnóstwo preparatów koloryzujących, które nie niszczą, a niekiedy wręcz dbają o nasze włosy. Artégo w swojej ofercie ma na przykład linię My colour reflex, która pozwala na łatwą i bezpieczną zmianę odcieni. A kobiety lubią się zmieniać, bez względu na wiek. Dlaczego więc nie powinny tego robić?

 

 

Co sądzą Państwo o zaadaptowanym masowo przez gwiazdy trendzie na rozjaśnione końcówki?

 

Jest to niejako odwrócenie mody na pasemka w różnych odcieniach. Polega to na uzyskaniu efektu odrostów, chociaż naturalnym zapuszczaniem włosów nie jest się w stanie tego osiągnąć. Ma to związek ze stylem trash, który gra zamierzoną niedbałością. Oczywiście we Włoszech ta technika farbowania włosów jest równie modna jak i w Polsce.

 

 

Jak oceniliby Państwo „kondycję fryzur” polskich kobiet?

 

Szczerze mówiąc, włosy Polek bywają zaniedbane, co widać na przykład, siadając w ostatnim rzędzie sali kinowej. Co roku widzimy jednak zmiany na lepsze. Polki przestały się już kojarzyć z farbowanymi długimi blond włosami. Wśród fryzur panuje duża różnorodność. Coraz częściej oglądamy się za stylizacjami kobiet na polskich ulicach.

 

 

Jakie błędy w farbowaniu i pielęgnacji popełniamy najczęściej?

 

Najczęstszym i najmniej uświadomionym błędem jest kupowanie produktów do pielęgnacji, które oferują supermarkety. Niestety powszechnie sugerujemy się reklamą, która rzadko ma związek z rzeczywistą jakością produktów. Należy zatem pielęgnować włosy kosmetykami profesjonalnymi, które dostać można na przykład w salonach fryzjerskich. Są one bowiem bezustannie ulepszane i testowane. Analogicznie do lekarza, fryzjera należy traktować jako specjalistę od problemów z włosami. Z jego pomocą, możemy nawet bez powikłań używać prostownicy, lokówki i innych tego typu urządzeń. Niestety nadal zbyt mało osób zdaje sobie z tego sprawę.

 

 

Słyszeliśmy, że są Państwo w trakcie budowania Akademii Stylizacji Włosów?

 

Tak, to prawda, tworzymy ją wraz z firmą Unicompany. Akademia ma stać się centralnym punktem spotkań oraz wymiany inspiracji i doświadczeń w zakresie fryzjerstwa. W tej chwili pozostaje jedynie problem znalezienia odpowiedniego do tego celu miejsca w Rzymie. Chcielibyśmy, aby siedziba powstała w centrum miasta.

 

 

Życzymy zatem powodzenia i dziękujemy za rozmowę!

 

W naszej galerii prezentujemy najnowszą kolekcj.ę Artégo - No Limit Charms.

więcej na www.artego.pl

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: włosy | uroda | trendy wiosna-lato 2011 | porady | Artego |

podobne artykuły