Logotyp serwisu lamode.info
DZIKIE PIĘKNO ALEXANDRA MCQUEENA

DZIKIE PIĘKNO ALEXANDRA MCQUEENA

W nowojorskim Metropolitan Museum of Art rozpoczęła się właśnie pośmiertna wystawa kreacji Alexandra McQueena, Savage Beauty

Spektakularna, obfita w gwiazdorskich gości Met Gala, która odbyła się przedwczoraj w nowojorskim Metropolitan Museum of Art, uroczyście rozpoczęła wystawę poświęconą jednemu z największych artystów pokolenia. Savage Beauty, odkrywając tajemnice pracy Alexandra McQueena, zbiera projekty od początku jego kariery (kolekcja dyplomowa z 1992 r.) aż do ostatniego pokazu, pokazanego tuż po jego śmierci w lutym w 2010 roku (kolekcja jesień-zima 2010).

 

Zwiedzający będą mogli z bliska podziwiać niemalże 200 różnych dzieł artysty, którego medium stanowiła moda. Tę niecodzienną możliwość zawdzięcza się kuratorom The Costume Institute – Andrew Boltonowi i Haroldowi Koda.

 

Otwarta dzisiaj dla publiki ekspozycja potrwa aż do końca lipca 2011, pozostaje więc sporo czasu na zaplanowanie podróży do Nowego Jorku – stolicy zarówno mody, jak i sztuki.

 

Film promujący wystawę, jak i zdjęcia kreacji można zobaczyć na stronie internetowej muzeum: http://blog.metmuseum.org/alexandermcqueen.

 

Cena za bilet upoważniający do obejrzenia wszystkich wystaw: $20 i $10 (student).

tagi: wystawa | Savage Beauty | Metropolitan Museum of Art | ALEXANDER MCQUEEN |

podobne artykuły