PL / EN
FRYZURY DO PRACY

FRYZURY DO PRACY

Włosy rozpuszczone czy spięte? Czy dopuszczalne są kucyki i warkocze? Sprawdźcie!

FRYZURY DO PRACY - STOSOWNE I STYLOWE JEDNOCZEŚNIE

Fryzura do pracy – jaka powinna być? Czy dopuszczalne są włosy rozpuszczone, czy zawsze powinny być spięte? Czy dozwolone są kucyki i warkocze? Odpowiadają nasze ekspertki – dr Irena Kamińska-Radomska i Agata Tanter (fragmenty książki „Dress Code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku”, Wyd. Świat Książki).

„[Włosy] nie zawsze muszą być związane. Reguła ta dotyczy wyłącznie sytuacji służbowych. We wszelkich okolicznościach pozazawodowych kobieta może podkreślać swą kobiecość przez eksponowanie długich włosów.

Jeśli mowa o pracy, to nie każda fryzura będzie właściwa, ale kucyk – jak najbardziej, jednak pod warunkiem, że to fryzura kobiety młodej*. Trzeba tylko zadbać o gumkę, żeby nie była widoczna. W związku z tym, że ozdoby do włosów proponowane przez rynek nie są na takim poziomie jak inne akcesoria, można na przykład opleść gumkę kosmykiem włosów.

Co do warkocza, taka fryzura kojarzy się z wizerunkiem dziewczęcym, więc u dojrzałej kobiety warkocz nie będzie spójny z całością wizerunku. Jeśli warkocze są akurat modne, można ewentualnie zastosować jakiś minimalny splot we fragmencie fryzury.

*Starsze kobiety uczesane w kucyk mogą sprawiać wrażenie zaniedbanych, choć nie zawsze”.

Więcej porad dotyczących dress code`u znajdziecie w książce „Dress code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku” autorstwa dr Ireny Kamińskiej-Radomskiej i Agaty Tanter. Do kupienia TUTAJ!

fot. East News

MODNE FRYZURY DO PRACY WIOSNA LATO 18

Czy można połączyć trendy z wybiegów high fashion z zasadami dress code`u? W przypadku bardzo fantazyjnych i ekstrawaganckich lub zbyt nonszalanckich stylizacji jest to niemożliwe, ale często spośród dużej ilości propozycji projektantów można znaleźć takie, które oddadzą klimat danego sezonu w modzie, wpiszą się w nasz personalny styl i jednocześnie nie będą łamać sztywnych zasad narzuconych przez etykietę biznesu. Analizujemy trendy na wiosnę / lato 2018 i wybieramy te odpowiednie do pracy.

Eleganckim i jednocześnie zgodnym z dress code`m rozwiązaniem będzie klasyczny kok (ale upięty niezbyt wysoko), wykończony na gładko. Zawsze dobrym rozwiązaniem będzie perfekcyjny prosty przedziałek na środku lub na boku oraz włosy zaczesane do tyłu, ale w przypadku sytuacji służbowych, pamiętajcie, żeby nie były rozpuszczone. Duże pole do manewru dają kucyki i warkocze - w nadchodzącym sezonie pojawia się wiele interpretacji tego uczesania. Do pracy proponujemy wersję prostego końskiego ogona z ukrytą pasmem włosów gumką (ewentualnie owiniętego tasiemką). W przypadku warkocza również hołdujemy prostocie, a więc splot klasyczny, angielski, francuski lub holenderski czy kłos, ale w jak najbardziej minimalistycznej wersji.

W galerii znajdziecie inspiracje fryzjerskie prosto ze światowych wybiegów! 

video

DIOR WIOSNA LATO 2019

tagi: włosy | DRESS CODE |

podobne artykuły