PL / EN
DOUGLAS

DOUGLAS

ROK ZAŁOŻENIA

1910

ZAŁOŻYCIELKI

Maria Carstens, Anna Carstens

BRANŻA

perfumeryjno-kosmetyczna

DOUGLAS: O MARCE

Parfümerie Douglas GmbH, znana jako Douglas to niemiecka sieć perfumerii, która specjalizuje się w sprzedaży kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych oraz perfum zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Koncernowi Douglas początek nadała fabryka artykułów kosmetycznych w Hamburgu, działająca od 1821 roku. Sieć perfumerii obecna jest w 21 krajach Europy oraz w USA.

DOUGLAS: HISTORIA

W styczniu 1821 roku ze Szkocji do Hamburga przybył mydlarz John Sharp, który postanowił otworzyć tam fabrykę artykułów kosmetycznych. Jego produkty z zaskakującą szybkością zyskały uznanie mieszkańców oraz zdobywały kolejne nagrody i odznaczenia. Trzydzieści lat później, dzięki międzynarodowej wystawie mydeł w Londynie, manufaktura Sharpa mogła cieszyć się już światową popularnością. Po śmierci założyciela fabrykę przejęli jego synowie i nadali firmie nazwę J.S. Douglas Söhne. Po wielu latach prowadzenia fabryki przez członków rodziny Sharp, 24 maja 1910 roku licencję na nazwę Douglas przejęły siostry Anna i Maria Carstens i otworzyły pierwszą perfumerię. Obie siostry zmarły bezdzietnie, majątek zostawiając dzieciom chrzestnym.

DOUGLAS: SIEĆ NIEMIECKICH PERFUMERII

Wszystkie sześć istniejących filii perfumerii Douglas przejął w roku 1969 dr Jörn Kreke, prezes zarządu spółki akcyjnej Hussel (przekształconej w roku 1989 w Douglas Holding AG) i otworzył pierwszą perfumerię Douglas poza terenem Hamburga, Darmstadt. W latach siedemdziesiątych zaczęto międzynarodową ekspansję na kontynencie europejskim, zakładając pierwsze sklepy w Austrii. Lata osiemdziesiąte obfitowały w rozwój w kolejnych krajach: Holandii, USA i Francji. W następnej dekadzie dołączyły do nich perfumerie w Hiszpanii, Portugalii i Szwajcarii, a w ciągu ostatnich dwudziestu lat otwarto kolejne sklepy w Polsce, Czechach, Turcji, Rumunii, Bułgarii, Chorwacji, Monako oraz na Węgrzech, Litwie i Łotwie.

fot. Instagram/ @douglas_polska

DOUGLAS: MAKIJAŻ I PIELĘGNACJA

Największy sklep perfumerii znajduje się we Frankfurcie nad Menem przy jednej z najbardziej znanych ulic handlowych w Niemczech. Od kilku lat Douglas oferuje także usługi fryzjerskie oraz SPA. Posiada również swój sklep internetowy. Po przejęciu przez amerykański fundusz Advent International w 2012 roku, Douglas zadeklarował obszerne inwestycje w segmencie e-commerce na terenie całej Europy.

DOUGLAS: SKLEP OUTLETOWY

Pierwszy sklep outletowy Douglas w Europie powstał w centrum Ptak Outlet w Rzgowie w 2017 r. To jedyne takie miejsce, gdzie ekskluzywne kosmetyki można znaleźć w cenach outletowych, czyli przynajmniej o 30% niższych od cen tych samych produktów w regularnych perfumeriach. W sklepie outletowym dostępne są kosmetyki marek takich jak: Burberry, DKNY, Givenchy, Gucci, Kenzo, Lacoste, Versace, Tommy Hilfiger oraz Douglas Collection.

DOUGLAS: KAMPANIE

W 2011 roku twarzą marki Douglas została popularna polska modelka Anna Zając, która wcześniej promowała zapach perfum Flower Tag by Kenzo.

POLECAMY: EDYTA ZAJĄC W KAMPANII FIRMY DOUGLAS

W 2012 roku Douglas został oficjalnym wizażystą Polskich Linii Lotniczych LOT. Makijażyści stworzyli autorski wizerunek dla stewardes: Dream Make-up by Douglas. Partnerem makijażowym projektu była marka Clarins. W projekcie udział wzięła Rozalia Mancewicz, Miss Polski 2010

fot. Instagram/ @douglas_polska

podobne artykuły