PL / EN
DOLCE & GABBANA JESIEŃ ZIMA 2013/14

DOLCE & GABBANA JESIEŃ ZIMA 2013/14

Polskie modelki w projektach sławnego domu mody Dolce & Gabbana. Wzór mozaiki prosto z bizantyjskiej katerdy na Sycylii, purpura i krzyże a do tego wspaniałe, bogate dodatki. Zobaczcie zdjęcia z pokazu! 

Legendarnych projektantów Dolce & Gabbana od zawsze inspirowały Włochy, a przede wszystkim ich rodzinna Sycylia. Tym razem na swoich projektach w dość dosłowny sposób przemycili wzory ze złotych mozaik z sycylijskiej katedry w Monreale.

 

 

Wiele jest bezpośrednich odwołań do chrześcijańskiej symboliki. Skopiowane mozaiki to nie jedyny element: pojawia się też odcień kapłańskiej purpury. Oprócz tego Dolce & Gabbana zasypuje dodatkami w postaci krzyży, różańców czy złotych koron na głowie. Nie są to w żadnym wypadku elementy obrazoburcze i nie mają na celu szokowanie odbiorców. Znany duet projektantów nawiązując w sposób bezpośredni do kultury katolickiej, przedstawia szeroki wachlarz ujęcia tematu, od bogatych kreacji, iskrzących się światłem, po dość minimalistyczne, uboższe w kroju i kolorystyce.

 

 

Naszą uwagę zwróciły boskie torebki. Kopertówki i kuferki „do ręki” wyszywane są bogato świecącymi koralikami. Powierzchnia niektórych z nich spleciona jest misternie ze złotych drucików lub ozdobiona różnokolorowymi ćwiekami. Inne modele pokryte są tradycyjną skórą w odcieniach brązu lub czarną.

 

 

Poczas pokazu mogliśmy podziwiać polskie modelki w kreacjach sławnych projektantów. Na pokazie Dolce & Gabbana pojawiły się: Zuzia Bijoch, Kasia Struss i Patrycja Gardygajło.

 

 

Zobaczcie polskie modelki w kreacjach projektantów oraz zoom na ciekawe dodatki. Czy Wam przypadła do gustu najnowsza kolekcja Dolce & Gabbana na jesień zimę 2013/14?

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

POKAZ CHANEL MÉTIERS D’ART 2021/22

tagi: Dolce & Gabbana | Dolce & Gabbana jesień zima 2013 | Kasia Struss | Patrycja Gardygajło | ZUZANNA BIJOCH |

podobne artykuły