Logotyp serwisu lamode.info
„DOBRE UCZENNICE ZOSTAJĄ TOP MODELKAMI” - KSIĄŻKA MAŁGORZATY LEITNER

„DOBRE UCZENNICE ZOSTAJĄ TOP MODELKAMI” - KSIĄŻKA MAŁGORZATY LEITNER

Praktyczne kompendium wiedzy o tym, jak zostać topmodelką autorstwa właścicielki Avant Models.

Modelki to it-girls obecnych czasów. Śledzą je tysiące fanów w social mediach, inspirują się ich stylem oraz podziwiają sesje, kampanie i pokazy z ich udziałem. Coraz więcej młodych dziewczyn chce iść w ślady swoich idolek i zadaje sobie pytanie, jak zostać modelką. Odpowiedzi się powtarzają: odpowiednie wzrost i wymiary sylwetki i otwartość. Co jednak w przypadku, gdy zastanawiamy się, jaki jest przepis na bycie na TOPie w tej branży. Tajniki sukcesu TOP modelek zdradza w swojej książce Małgorzata Leitner pt. „Dobre uczennice zostają top modelkami”.

 

Małgorzata Leitner

Małgorzata Leitner to właścicielka jednej z najbardziej prestiżowych agencji modelek w Polsce – Avant Models, oficjalnego partnera progamu Top Model Polska, a także założycielka szkoły modelek. Reprezentuje w kraju i na świecie takie gwiazdy modelingu, jak Joanna Krupa, Anna Jagodzińska, Kasia Struss czy Magdalena Mielcarz. Więcej o autorce przeczytacie w naszym wywiadzie!

Małgorzata Leitner (fot. Instagram.com/gosialeitner)

 

Książka „Dobre uczennice zostają top modelkami”

Dobre uczennice zostają topmodelkami” to praktyczny przewodnik po świecie modelingu dla dziewczyn i… ich mam. Dokąd się zgłosić, kiedy, co robić, kiedy dostaje się propozycję współpracy? Gdzie szukać swojej szansy? Jak dostrzec sygnał ostrzegawczy?” - mówi o swojej publikacji Małgorzata Leitner.

Pozycja dzieli się na 10 rozdziałów stanowiących ważne aspekty tego zawodu, jednocześnie podanych w merytoryczny i profesjonalny, a z drugiej strony lekki sposób, m.in.: przygotowanie do bycia modelką (uroda, dieta, trening, język obcy, savoir-vivre), umowa pomiędzy modelką i agencją, fakty i mity dotyczące tego zawodu, sztuka pozowania, jak przygotować się do castingu, zagraniczne wyjazdy, i autopromocja (social media). W każdym fragmencie autorka przekazuje czytelnikom tajniki zawodu, które poznawała przez lata pracy w branży, a przy tym udostępnia szereg praktycznych porad, np. warto zwrócić uwagę na podstawy, tj. słowniczek pojęć używanych w modelingu – z niego dowiecie się co oznacza book, casting director, direct booking, gross rate, kompozyt, recall, rate czy usage.

Kluczowy przekaz książki kryje się jednak w jej tytule. Mniej istotna w osiągnięciu sukcesu jest aparycja – najważniejsze okazuje się wnętrze. „Nie uroda, nie wzrost, nie figura, a charakter decyduje, że spośród miliona anonimowych dziewcząt wybija się ta jedna – i zostaje TOPMODELKĄ” - przekonuje Małgorzata Leitner.

Mówiąc o tej pozycji, nie można pominąć jej części wizualnej. Przeglądając kolejne strony na pewno nie zaznacie nudy. Oprócz zdjęć polskich modelek z sesji, pokazów czy zza kulis ich pracy, odnajdziecie inspirujące fotografie z mody ulicznej oraz świetne ilustracje. Jest kolorowo i różnorodnie, dzięki czemu nie traktuje się tego poradnika jak nużącej encyklopedii, a łączy przyjemne z pożytecznym.

 

Książka „Dobre uczennice zostają top modelkami” wydawnictwa Edipresse Książki jest już w sprzedaży. Polecamy!

tagi: Avant Models | Małgorzata Leitner | książka | modelki |

podobne artykuły