PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
DANIEL ROSENBERRY NOWYM DYREKTOREM KREATYWNYM SCHIAPARELLI

DANIEL ROSENBERRY NOWYM DYREKTOREM KREATYWNYM SCHIAPARELLI

33-letni projektant z Teksasu zastąpi miejsce Bertranda Guyona.

Daniel Rosenberry – czy to będzie teraz jedno z  najgorętszych nazwisk w branży mody? 33-letni projektant z Teksasu został mianowany dyrektorem artystycznym Schiaparelli. „To dla mnie wielki zaszczyt i wyróżnienie, że mogę współpracować z tak utalentowanym zespołem i kontynuować tradycję legendarnego domu mody oraz wynieść ją w przyszłość”. Podkreślał także aktualność pytań, które zadawała sobie projektantka w latach 30., o tożsamość oraz znaczenie sztuki.

DANIEL ROSENBERRY – DYREKTOR KREATYWNY SCHIAPARELLI

Daniel Roseberry, 33-letni projektant, został mianowany dyrektorem artystycznym Schiaparelli (po odejściu Bertranda Guyona 19 kwietnia 2019 roku). Urodzony w Teksasie, studiował w Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku, a następnie rozwinął skrzydła w Thom Browne, gdzie pracował przez 11 lat na stanowisku projektanta mody. Tam w ciągu ostatnich  5-ciu lat sprawował pieczę nad kolekcjami damskimi i męskimi. „To dla mnie wielki zaszczyt i wyróżnienie, że mogę współpracować z tak utalentowanym zespołem i kontynuować tradycję legendarnego domu mody oraz wynieść ją w przyszłość. Schiaparelli była mistrzynią współczesności, jej praca odzwierciedlała chaos i nadzieje burzliwej ery, w której żyła. Dzisiaj zadajemy sobie podobne pytania o to: „Jak wygląda sztuka?”, „Czym jest tożsamość?” czy „Jak ubierzemy się gdy nastąpi koniec świata?”.

POLECAMY: SCHIAPARELLI – HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2018/19

SCHIAPARELLI – SUKCES KOLEKCJI Z 2018 ROKU

W październiku 2018 roku, marka Schiaparelli odniosła sukces, tuż po uruchomieniu kolekcji ready-to-wear, zaprojektowanej zgodnie z założeniem „see now, buy now” (tłum. zobacz teraz, kup teraz). Linia błyskawicznie sprzedała się w prestiżowym domu handlowym Bergdorf Goodman, ale również cieszyła się popularnością gwiazd, takich jak Cate Blanchett czy Gwyneth Paltrow. Kilka egzemplarzy znajdziecie także podczas oglądania wystawy „Camp: Notes of Fashion” w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku.

W galerii prezentujemy kolekcję Schiaparelli haute couture jesień zima 2018/19, inspirowaną naturą i zaprojektowaną jeszcze przez Bertranda Guyona.

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Daniel Roseberry | Schiaparelli | projektanci | historia mody | biznes |

podobne artykuły