Czy narożnik do pokoju nastolatka to dobry pomysł, czy też lepiej postawić na inne rozwiązania, jak kanapa, czy też tradycyjne łóżko? Wszystkich, którzy zastanawiają się, co lepiej wybrać, zapraszamy do lektury!
Narożniki do pokoju młodzieżowego
Jaki powinien być pokój młodzieżowy? Wygodny i funkcjonalny! Co to oznacza? Przede wszystkim powinny się w nim znaleźć meble, które zapewnią nastolatkowi lub nastolatce komfortowe użytkowanie na co dzień. Nie może więc zabraknąć w takim pokoju biurka i fotela lub krzesła, pojemnej szafy na ubrania, komody i regału na książki. Niemniej ważnym, a być może nawet ważniejszym elementem aranżacji będzie tu łóżko. Jeśli prócz tego znajdzie się miejsce na (choćby niewielki) kącik, w którym można przyjąć znajomych, to prawdopodobnie niczego więcej nie trzeba w takim pomieszczeniu! W rzeczywistości jednak rzadko zdarza się, by pokój młodzieżowy miał aż tak duży metraż. W takim wypadku doskonałym rozwiązaniem będzie zakup narożnika młodzieżowego.
Narożnik do pokoju nastolatka to świetny pomysł co najmniej z kilku powodów. Przede wszystkim warto wiedzieć, że obecnie znajdziemy w sklepach modele o stosunkowo niewielkich wymiarach, dzięki czemu wpiszą się idealnie w wystrój pokoju młodzieżowego, nawet jeśli nie jest on zbyt duży. Na szczególną uwagę zasługują narożniki do pokoju nastolatków bez podłokietników, które nie tylko zajmują mało miejsca, ale również optycznie powiększają dostępną przestrzeń. Taki mebel możemy ustawić w kącie pokoju albo pośrodku, przodem do ściany (narożniki wolnostojące). Taki sposób ustawienia będzie optymalny zwłaszcza wtedy, gdy przy ścianie stoi telewizor. Nowoczesny narożnik młodzieżowy może mieć minimalistyczny dizajn lub też zawierać efektowne elementy dekoracyjne, jak pikowania, kolorowe poduszki, kontrastujące przeszycia czy też tworzące niepowtarzalny klimat we wnętrzu stopki LED.
Najlepszy narożnik do pokoju młodzieżowego
Jaki narożnik do pokoju nastolatka wybrać? Wiele zależeć będzie od tego, w jakim stylu urządzone jest dane pomieszczenie. We wnętrzu nowoczesnym świetnie sprawdzi się narożnik minimalistyczny, na przykład wspomniany już model bez podłokietników. Idealne kolory do takiej aranżacji to czerń, szarość, beż lub brąz. Do pokoju młodzieżowego glamour dobierzemy narożnik z weluru w kolorze granatowym, czarnym, białym lub malinowym. We wnętrzu pokoju urządzonego w stylu naturalnym lub skandynawskim pięknie będzie się prezentować kremowy, beżowy, szary lub zielony narożnik z tapicerką z plecionki.
Jakie cechy powinien mieć najlepszy narożnik do pokoju młodzieżowego? Oto lista pytań, na które warto znaleźć odpowiedzi podczas zakupów:
● Czy wybrany narożnik młodzieżowy ma duży pojemnik na pościel?
● Czy łatwo się go rozkłada?
● Czy zarówno siedzisko, jak i oparcie, wypełnione są równomiernie sprężynami i pianką tapicerską?
● Czy narożnik zawiera tapicerkę odporną na zabrudzenia?
● Ważne w przypadku właścicieli zwierząt domowych: czy wybrany narożnik ma tapicerkę pet friendly (jak model Eridano lub Anton)?
Jeśli odpowiedzi na większość powyższych pytań okażą się twierdzące, prawdopodobnie udało nam się znaleźć idealny narożnik do pokoju nastolatka lub nastolatki.
Narożniki młodzieżowe z funkcją spania
Zdecydowana większość narożników dostępnych obecnie w sklepach stacjonarnych i internetowych (np. Meblobranie) wyposażona jest w funkcję spania. Co ważne, narożnik po rozłożeniu zapewnia dużą, wygodną powierzchnię, która w niewielkim stopniu jedynie ustępuje komfortowi, jaki zapewnia tradycyjne łóżko. Zyskujemy dzięki temu mnóstwo dodatkowej przestrzeni w pomieszczeniu, które sprawdzi się zarówno w funkcji salonu, jak i sypialni. Warto podkreślić (o czym już wspomnieliśmy pokrótce powyżej), że duże znaczenie będzie tu miała łatwość rozkładania i składania mebla. Jeśli włożenie pościeli i złożenie narożnika nie będzie nastręczać żadnych trudności, będziemy mieć pewność, że jego użytkownik lub użytkowniczka poświęci o poranku parę chwil na to, by zamienić łóżko w kanapę.
Jaki sposób rozkładania narożnika jest najwygodniejszy? Obecnie najczęściej stosuje się jeden z dwóch mechanizmów: DL lub Delfin. Pierwszy z nich polega na podniesieniu i wysunięciu do przodu siedziska tak, by zrównało się poziomem z otomaną. Pojemnik na pościel znajduje się tu zwykle pod siedziskiem otomany. Chcąc rozłożyć narożnik z systemem Delfin, musimy najpierw zdjąć poduchy stanowiące oparcie. Następnie podnosimy siedzisko i wysuwamy je do przodu, by na koniec złożyć element wyrównujący powierzchnię spania. W narożnikach młodzieżowych z systemem Delfin pojemnik na pościel znajduje się pod siedziskiem. Modele te zwykle zajmują więcej miejsca po rozłożeniu, niż narożniki z systemem DL.
fot. materiały prasowe
Artykuł sponsorowany