PL / EN
„CR FASHION BOOK” X UNICEF: OKŁADKA POŚWIĘCONA ZAGADNIENIOM UCHODŹCÓW

„CR FASHION BOOK” X UNICEF: OKŁADKA POŚWIĘCONA ZAGADNIENIOM UCHODŹCÓW

Gigi Hadid i Halima Aden wspierają uchodźców! 

Reprezentanci świata mody zabierają głos w ważnych dla świata zagadnieniach społeczno-politycznych. Zobaczcie sami! 

WRZEŚNIOWA OKŁADKA „CR FASHION BOOK”: MODA I PRAWA CZŁOWIEKA

Carine Roitfeld poświęciła wrześniową okładkę „CR Fashion Book” zagadnieniom społeczno-politycznym, takim jak prawa człowieka i problem uchodźców. W tym obszarze podjęła współpracę z organizacją humanitarną i rozwojową UNICEF, będąca częścią ONZ. Do projektu zaprosiła topowe modelki, Gigi Hadid (jej ojciec był uchodźcą, a rodzice musieli uciekać z Palestyny do Syrii, a następnie USA) oraz Halimę Aden (urodziła się w kenijskim obozie dla uchodźców). Modelki zapozowały przed obiektywem Pietera Hugo w koszulkach z logo UNICEF oraz kurtkach Calvina Kleina.

Hadid i Adid dodatkowo rozpoczęły działalność CrowdRise Fund, by pozyskać fundusze dla organizacji wspierającej uchodźców przebywających w obozach utworzonych przez UNICEF. Według ostatniego raportu organizacji humanitarnej, z problemem zmaga się 50 milionów ludzi na świecie m.in. z Libii i Syrii.

FILTRY NA INSTRAGRAMIE I ZDJĘCIA SELFIE A ZABURZENIA ZDROWIA

Kolejną istotną kwestią  społeczną poza tematem uchodźców jest wpływ social mediów na zdrowie społeczeństwa. Jak się okazuje Instagram może negatywnie odziaływać  na psychikę młodych ludzi. Z jednej strony regularne dodawanie zdjęć na swój profil stwarza możliwość poszerzania ich zainteresowań, z drugiej w wielu przypadkach psuje samopoczucie i powoduje zaburzenia osobowości. Dotyczy to także filtrów na Instagramie oraz aplikacji typu Snapchat oraz FaceTune. Wykreowana i ulepszona wizja świata, czy własnego ciała prowadzi do tego, że użytkownicy mediów społecznościowych udają się do lekarzy z prośbą o zabiegi kosmetyczne lub operacje plastyczne, które sprawią, że będą wyglądać jak na edytowanych przez oprogramowanie zdjęciach. Zjawisko to określa się „dysmorfią” Snapchata. Aplikacje dostępne w telefonie i w Internecie pozwalają dowolnie „filtrować” swój wygląd: powiększać oczy, dodawać objętości ustom, zmniejszać lub prostować nos oraz modelować ciało. Osoby do tej pory niezadowolone ze swojego wyglądu szybko mogą zyskać wymarzony wirtualny look, który jak najszybciej chciałyby przenieść do rzeczywistości.

POLECAMY:  #SEXDPL KSIĄŻKA ANJI RUBIK O DOJRZEWANIU, MIŁOŚCI I SEKSIE

Co Wy sądzicie o zagadnieniach współczesnego świata i jak Wam podoba się sesja zdjęciowa dla magazynu „CR Fashion Book" z udziałem modelek?

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

CHANEL - POKAZ WIOSNA LATO 2022

tagi: CR Fashion Book | Halima Aden | Carine Roitfeld | UNICEF | Gigi Hadid |

podobne artykuły