PL / EN
COS MAGAZINE WIOSNA LATO 2017

COS MAGAZINE WIOSNA LATO 2017

Kolejna pozycja w kolekcjonerskiej edycji ze sztuką jako tematem przewodnim – sprawdźcie!

Jeśli chodzi o wizualną oprawę kolekcji szwedzkiego brandu COS,  obok niezwykle spójnych formalnie kampanii oraz regularnie nawiązywanych kolaboracji na styku mody sztuki, marka dysponuje też własnym zapleczem wydawniczym.

Ukazujący się dwa razy do roku i dopełniający tożsamości marki COS  Magazine, choć ideowo i estetycznie silnie osadzony w jej DNA, nie jest pozycją modową sensu stricto.

Każde kolejne wydanie ma temat przewodni. Edycja wiosna lato 2017, dwudziesta z kolei w historii marki, zatytułowana jest Materials i koncentruje się wokół kwestii twórczego potencjału, jaki mają różne tworzywa wykorzystywane przy kreowaniu obiektów sztuki.

Całość tworzą 4 wywiady opatrzone niezwykle barwną obrazową narracją - fotograficzne śledztwo przeprowadzone zostaje w szwajcarskiej placówce zajmującej się realizacją najbardziej szalonych pomysłów artystów, gdzie magazynowane są przeróżne substancje i materiały wykorzystywane do ich realizacji oraz renowacji.

Thomas Demand – amerykański artysta konceptualny tworzący naturalnej wielkości obiekty z papieru, które następnie fotografuje, Monir Shahroudy Farmanfarmaian, irańska twórczyni, przyjaciółka Andy Warhola tworząca abstrakcyjne prace ze szkła i geometryczne rysunki, rzeźbiarz Michael Dean o brytyjskich korzeniach wykorzystujący beton jako materiał do rozważań o języku, czy pochodząca z Holandii Amie Dicke, która w swojej artystycznej wypowiedzi wykorzystuje takiej zjawiska jak światło, czas, przypadek czy błąd - opowiadają o swojej twórczości przez pryzmat medium, w obrębie którego się wypowiadają.  

Wspaniałe!

 

video

INSIDE CHANEL – GABRIELLE, A REBEL AT HEART

tagi: COS | cos magazine | design |

podobne artykuły