Logotyp serwisu lamode.info
CONFASHION „DOUBLE CHECK” JESIEŃ ZIMA 2018/19

CONFASHION „DOUBLE CHECK” JESIEŃ ZIMA 2018/19

W roli głównej krata i kolor, czyli doskonały duet na jesień!

Najnowsza kolekcja CONFASHION wychodzi od idei kraty jako wzoru zbudowanego z przecinających się pod kątem prostym linii. Te rozbieżne linie, nakładają się na siebie i multiplikują tworząc znane motywy klasycznej angielskiej kraty. Ale nic nie jest tu takie oczywiste. Krata jest narysowana, a tak naprawdę jej rysunek nałożony na kolaż z pociętych skrawków kolorowych czasopism. Nie znamy ich treści, możemy jedynie myśleć, że to pisma dla kobiet, że opowiadają one historię pojedynczych osób i stają się głosem zbiorowości. Są zapisem kobiecego losu, kobiecych potrzeb i fascynacji.

Krata jako deseń kojarzy się z ciepłem, jesienią, z kocem i obrusem, na którym stoją kwiaty. I tak też jest w tej kolekcji. Ciepła jesienna tonacja jest dla niej bazą. Tkanina, która łączy dwa popularne desenie zamienia się w sukienki. Pojawiają się na nim prymitywnie wycięte z gazet fotorealistyczne kwiaty. W pierwszej chwili nie widzimy ich sztuczności, a jedynie ich soczyste barwy. Potem kwiaty rozmywają się na czarno-białych spodniach, by powrócić w kolejnej odsłonie na plisowanych spódnicach, koszuli i spektakularnym płaszczu, gdzie zostały one naklejone na plisy.

DOUBLE CHECK to także sesja zdjęciowa autorstwa Ani Cywińskiej gdzie to, co zazwyczaj zakryte pojawia się na fotografiach, gdzie elementy wyposażenia studia stają też przed obiektywem, tak jak charyzmatyczna modelka Maria Kompf, która na jednym ze zdjęć zakłada maskę. Maska jest czerwona. Nie wiemy do końca czym jest ta maska. Symboliczne przedstawienie pomalowanej na czerwono twarzy każe nam myśleć o tym, co podskórne pulsujące, nieodkryte.


CONFASHION z koloru i printów uczyniła swój znak rozpoznawczy. Marka konsekwentnie tworzy ubrania, które odzwierciedlają odważne osobowości swoich klientek. Ceniących indywidualizm i unikatowość. Są świadome siebie, nieskrępowane otaczającą rzeczywistością. Mają odwagę aktywnie tworzyć własne koleje życia.

Najnowsza kolekcja dostępna jest w sklepie internetowym www.confashion.com.pl, w pierwszym, flagowym butiku marki w Poznaniu na ulicy Paderewskiego 8 i w nowo otwartym butiku w Warszawie przy ulicy Kopernika 8/18.

zdjęcia: Anna Cywińska

modelka: Maria Kompf

makijaż: Paulina Kurowiak

stylizacja: Kinga Król / Confashion

 

Artykuł sponsorowany

tagi: Confashion | jesień zima 2018/19 | kolekcja |

podobne artykuły