PL / EN
CO WYRÓŻNIA LEGGINSY SPORTOWE DOBREJ JAKOŚCI?

CO WYRÓŻNIA LEGGINSY SPORTOWE DOBREJ JAKOŚCI?

Na co zwrócić uwagę wybierając sportowe legginsy? 

Sport to zdrowie, ale i moda – rynek ubrań sportowych, z ang. Active wear, jest olbrzymi i wciąż rośnie. Jednym z powszechnie wykorzystywanych elementów garderoby, zarówno damskiej, jak męskiej, są legginsy. Do wyboru mamy nieskończoną ilość marek, modeli i funkcji, które ubrania sportowe powinny spełniać, i  – nie ukrywajmy – czasami trudno się w tym połapać.

Dlatego przed rozpoczęciem poszukiwań i dokonaniem zakupu, warto zastanowić się, co jest dla naszego komfortu i dobrego samopoczucia najważniejsze. Dla jednych estetyka przewyższa funkcje techniczne, dla innych krój liczy się bardziej niż tkanina. Z naszego poradnika dowiecie się, jak znaleźć legginsy sportowe dobrej jakości, co jest istotne przy wyborze modelu, ale nie hierarchizujemy tych kategorii – sami i same oceńcie, co dla Was liczy się najbardziej.

Tkanina

Jakość tkaniny, z jakiej wykonane jest każde ubranie, to jedno z najważniejszych kryteriów, jakim warto się kierować przy zakupach.

W ubraniach sportowych, zwłaszcza tych będących tak blisko ciała jak legginsy, użytkownicy i użytkownicy cenią sobie przede wszystkim przepuszczalność powietrza. Materiały „oddychające” to takie, które pozwalają na możliwie najswobodniejszą cyrkulację, dzięki czemu utrzymują odpowiednią temperaturę i wilgoć ciała oraz samego ubrania.

Inną cechą tkaniny, na którą warto zwrócić uwagę, jest jej miękkość, to, jak leży na skórze, czy przyjemnie jest nam jej dotykać.

Krój

Dobrze skrojone ubranie sportowe oznacza maksymalną wygodę w użytkowaniu: każdy szew zostaje na swoim miejscu i nie stwarza dyskomfortu, a samo ubranie nie zsuwa się, ani nie podjeżdża. Gdy jesteśmy w ruchu, nie chcemy tym przecież przejmować!

Krój powinien być jak najbardziej uniwersalny i dostosowywać się do różnych typów sylwetki.

Wykonanie

Ubrania sportowe pierzemy często, to oczywiste. Dlatego jakość tkaniny i wykonania są tak ważne.Legginsy nie powinny tracić kształtu, szwy nie powinny się skręcać, a materiał kurczyć, rozciągać ani wycierać.

Ze względu na częste pranie warto zwrócić uwagę na to, czy wykorzystywane przez producenta farby lub tusze są ekologiczne i bezpieczne dla środowiska, a także na cały proces produkcyjny i to, czy marka posiada odpowiednie certyfikaty, świadczące o jej etycznym funkcjonowaniu.

Funkcje techniczne

Inne legginsy wybierzemy do sportów i aktywności wykonywanych pod dachem, a inne na powietrzu: jogging, rowerowe wycieczki, trekking w lasach lub górach jesienną i zimową porą mogą wystawić nasze ubrania na najcięższe próby. Dlatego warto dopasować tę (i każdą inną!) część naszej sportowej garderoby do warunków, w jakich zamierzamy być fizycznie aktywni.

Dostępna rozmiarówka

Każda osoba, niezależnie od wzrostu, rozmiaru i typu sylwetki chce czuć się dobrze nie tylko kiedy uprawia sport, ale i kiedy wybiera dla siebie sportowe ubrania. Im więcej możliwości, tym lepiej – z tym nie da się dyskutować.

Estetyka i wzory

Możemy lubić legginsy ze stanem wysokim, niskim lub średnim, krótsze, dłuższe, z rozcięciem lub bez, z nadrukami albo gładkie. To ubranie będzie nam towarzyszyć także w trudnych chwilach (kto z nas nie odczuwa momentów zwątpienia, gdy trening zwyczajnie boli albo akurat przerasta nasze możliwości?), warto by poprawiały nam humor . W ubraniu sportowym powinniśmy czuć się dobrze, a estetyka ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie!

 

Artykuł powstał we współpracy z Partnerem

fot. materiały prasowe

 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: sport |

podobne artykuły