PL / EN
Co to są antyoksydanty i co daje ich suplementacja?

Co to są antyoksydanty i co daje ich suplementacja?

Odpowiedź może zaskoczyć!

Czy warto sięgnąć po suplement z antyoksydantami? Okazuje się, że nie służą one jedynie odmładzaniu skóry. Suplementacja przeciwutleniaczy kompleksowo wzmocni twój organizm i uodporni na wiele poważnych chorób. W jaki sposób dostarczyć najważniejsze antyoksydanty? Suplement diety to proste i wygodne rozwiązanie.

Wolne rodniki – niemal każdy zna to hasło. Chętnie wykorzystują je producenci kosmetyków przekonując, jak duże zagrożenie stanowią dla naszego zdrowia i urody. Nie można odmówić im racji. Jednak częstotliwość, z jaką się pojawia, sprawia, że budzi coraz mniejszy postrach. Czy rzeczywiście jest się czego bać? Jeśli tak, w jaki sposób im skutecznie przeciwdziałać? 

Antyoksydanty – co to jest?

Antyoksydanty, inaczej zwane przeciwutleniaczami, są niezwykle ważnymi dla naszego zdrowia substancjami. Niektóre powszechnie występują w pożywieniu, inne – z reguły najsilniejsze – niełatwo znaleźć w dostępnej na polskim rynku żywności. Ich główną zaletą jest zwalczanie obecnych w organizmie wolnych rodników, które atakują zdrowe komórki. Prowadzi to do ich mutacji i powstawania stanów chorobowych. Odpowiadają za przyspieszenie procesów starzenia, miażdżycę, nowotwory oraz ogólne obniżenie odporności.

Można powiedzieć, że antyoksydanty dobrowolnie poddają się działaniu szkodliwych rodników. Tym samym chronią przed nim zdrowe komórki. Oddają agresywnym rodnikom pożądane cząsteczki tlenu. W wyniku tej reakcji po naszym organizmie krążą dwie neutralne komórki, które są wydalane bez czynienia większej szkody.   

Antyoksydanty a suplementacja – w jaki sposób włączyć je do codziennej diety?

Jak większość witamin i minerałów, antyoksydanty również możesz dostarczyć w codziennej diecie. Jednak z ich przyswajalnością i zawartością w poszczególnych produktach bywa różnie. Niestety, trudno obecnie uniknąć przetworzonej żywności, która często stanowi przyczynę wysokiego stężenia wolnych rodników w organizmie. Czasem problemem może być również niska przyswajalność przeciwutleniaczy w konkretnej formie podania np. po obróbce termicznej.

Dlatego warto sięgnąć np. po suplement zawierający antyoksydanty marki Lab One. W składzie znajdziesz przeciwutleniacze praktycznie niedostępne w polskiej żywności, w tym astaksantynę i resveratrol. Jakby tego było mało, działanie wzmacnia również witamina C. Przyjmując codziennie suplementy antyoksydacyjne, w krótkim czasie odczujesz poprawę samopoczucia.   

Co wyróżnia najlepsze suplementy antyoksydacyjne?

Rynek suplementów jest mocno zróżnicowany i słabo regulowany przez prawo. Dlatego uważnie sprawdzaj skład przyjmowanych preparatów, jeśli zależy ci na wymiernych efektach. Kapsułki zawierające wyłącznie witaminę C mogą nie wystarczyć, zwłaszcza jeśli palisz papierosy, słabo sypiasz i nie najlepiej się odżywiasz.

Połączenie kilku przeciwutleniaczy w jednym preparacie jest mocnym kopem dla radośnie buszujących w organizmie rodników. Przede wszystkim, warto szukać w składzie astaksantyny – działa aż 65 razy skuteczniej niż witamina C! Warto dodać, że przyjęcie wymaganej dziennej dawki w pożywieniu jest niemal niemożliwe, tym bardziej w Polsce. Konieczne byłoby spożywanie alg lub wysokiej jakości morskich zwierząt przy każdym posiłku.

Tańszym i skuteczniejszym sposobem jest regularne przyjmowanie suplementu z jej zawartością. Najlepsi producenci dostarczają astaksantynę w łatwo przyswajalnych kapsułkach. Jeśli dodatkowo preparat zawiera inne przeciwutleniacze – masz swojego Świętego Graala wśród antyoksydacyjnych suplementów. Na zdrowie!   

 

fot. materiały prasowe

Materiał zewnętrzny

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: zdrowie |

podobne artykuły