PL / EN
CHIARA FERRAGNI: BLOGERKA BLOGEREK

CHIARA FERRAGNI: BLOGERKA BLOGEREK

Krok po kroku: sukces założycielki bloga The Blonde Salad! 

Miżo, że dzisiaj ukończyła dopiero 31 lat, już osiągnęła spektakularny sukces. Chiara Ferragni prowadząca The Blonde Salad to jedna z najbardziej uznanych blogerek na świecie. Jak tego dokonała? Zobaczcie!

CHIARA FERRAGNI: SUKCES BLOGERKI

31-letnia Włoszka w ciągu kilku lat zbudowała „imperium”. To jedna z najbardziej wpływowych i rozchwytywanych influencerek modowych, której liczba followersów na Instagramie wynosi 12,7 mln. Jej kolekcja butów sprzedawana jest w kilkuset miejscach na całym świecie. Chiarra współpracuje z największymi markami, a sam blog przynosi rocznie około 8 milionów dolarów zysku. Wpływ Chiarry na współczesną branżę modową jest tak widoczny, że na Harvard Business School utworzono blog tematyczny poświęcony fenomenowi The Blonde Salad.

CHIARA FERRAGNI: MODA I PASJA

Chiara urodziła się w Cremonie, włoskim mieście znanym z wyjątkowej architektury, w którym jednak brakowało miejsca na wysoko rozwinięty przemysł modowy. Ferragni przeprowadziła się więc do Mediolanu – jednej z europejskich stolic high fashion, kolebki trendów. Tam rozpoczęła studia prawnicze na jednym z mediolańskich uniwersytetów, jednak porzuciła kierunek na rzecz rozwoju swojej pasji, którą z czasem przekuła w biznes. Jak to się stało?

Fot. blog The Blonde Salad


CHIARA FERRAGNI: FENOMEN THE BLONDE SALAD

Aktywność na platformie The Blonde Salad Chiara rozpoczęła w 2006 roku, publikując swoje zdjęcia na serwisach, takich jak Flickr, gdzie stopniowo zdobywała popularność. Jej twórczość otrzymała pozytywny feedback, co stanowiło impuls do kolejnych działań. Ferragni założyła bloga ze swoim chłopakiem Riccardem Pozzolim. Początkowo platforma nie przynosiła dochodów, jednak z czasem liczba kliknięć wzrastała i Chiara podjęła współpracę z firmami modowymi. Otrzymywała zaproszenia na pokazy mody i fashion weeki. W 2001 blogerka kolaborowała z Louis Vuitton.

POLECAMY: GILDA AMBROSIO – WŁOSKI CHIC W WYDANIU INFLUENCERKI

CHIARA FERRAGNI: PRACA W BRANŻY MODY

Chiara w 2013 roku zdobyła pierwszy milion followersów na Instagramie, dzisiaj ta liczba sięga 12,7 milionów. Zaprojektowała także kolekcję butów stworzoną z włoską marką Superga i kolejną ze Stevem Maddenem. Obydwie linie cieszyły się popularnością. W międzyczasie wydała książkę w formie eBooka, której tytuł został zainspirowany nazwą bloga The Blonde Salad. Wystąpiła też gościnnie w amerykańskiej edycji Project Runway jako sędzia. Ferragni docenił amerykański magazyn Forbes, uwzględniając nazwisko influencerki na liście 30 najbardziej wpływowych osób poniżej 30 roku życia. Blog Chiary wraz ze zmianą jej stylu, także piął w górę przybierając formę magazynu lifestylowego. Cały zespół tworzy około 16 osób, odpowiadając m.in. za marketing i logistykę.

W naszej galerii prezentujemy zdjęcia Chiary – blogerki nad blogerkami. Zobaczcie!

 


Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

CHANEL - POKAZ WIOSNA LATO 2022

tagi: Chiara Ferragni | moda uliczna | blogerki | The Blonde Salad |

podobne artykuły