PL / EN
CHANEL: ODRESTAUROWANIE GRAND PALAIS

CHANEL: ODRESTAUROWANIE GRAND PALAIS

Przedsięwzięcie Chanel na rzecz ochrony kultury!

CHANEL: ODNOWA HALI GRAND PALAIS

Chanel demonstruje swoje przywiązanie do Grand Palais i staje się ekskluzywnym oraz historycznym sponsorem przeznaczając ponad 25 milionów euro na odrestaurowanie galerii. Proces odnowy przypadnie na grudzień 2020 i potrwa do 2024 roku.

Francuski Dom Mody założony przez Gabrielle Chanel podjął się inicjatywy wsparcia renowacji zabytku, która ma służyć promocji kultury i sztuki. Pokazy mody Chanel Ready-to-Wear oraz Haute Couture odbywają się w Grand Palais od 2005 roku dzięki Karlowi Lagerfeldowi, który aranżuje rozmaite scenografie na potrzeby show. Projektant przeobraził już halę w klasyczny, grecki amfiteatr, centrum handlowe, paryskie ulice, terminal lotniska, ogród, a nawet platformę startową dla rakiety kosmicznej.

Grand Palais symbolizuje innowację. Zabytek został zbudowany na potrzeby wystawy światowej z 1990 roku i znajduje się na liście najpiękniejszych budowli w Europie.

POLECAMY: COCO CHANEL

Zerknijcie do naszej galerii zdjęć i obejrzycie video, by zobaczyć, w jaki sposób Karl Lagerfeld nadał wnętrzom nowy charakter!

video

GIVENCHY JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: Chanel | projektanci |

podobne artykuły