PL / EN
CHANEL MAKEUP: KOLEKCJA LIBRE 2018 MAXIMALISME DE CHANEL

CHANEL MAKEUP: KOLEKCJA LIBRE 2018 MAXIMALISME DE CHANEL

Kobieta, która nosi MAXIMALISME DE CHANEL, nie ukrywa się, ona uwielbia być obserwowana”.

Wykorzystywałam swoją skłonność do tego, by błyszczeć, aby pogodzić elegancję z modą” – Gabrielle Chanel

CHANEL LIBRE 2018 MAXIMALISME DE CHANEL – INSPIRACJE

Kolekcje Libre zawsze są ściśle powiązane ze światem CHANEL. W tych corocznych liniach, trwałe wizualne sygnatury i kody Mademoiselle Chanel są adaptowane jako talizmany, a następnie udoskonalane z każdym kolejnym sezonem.

Określając i intensywnie analizując klasyczny symbol Domu, jestem w stanie tchnąć w istniejące obrazy i idee, świeżą energię i nowego ducha” – wyjaśniła Lucia Pica, dyrektor kreatywna CHANEL Makeup. Kreatorka w kolekcji Libre 2018 za talizman obrała ukochane zwierzę Gabrielle Chanel – lwa, akcentując wielkość i emocjonalną intensywność okresu świątecznego.

Kobieta, która nosi MAXIMALISME DE CHANEL, nie ukrywa się, ona uwielbia być obserwowana” – mówi Lucia Pica. „Traktuje makijaż prawie tak samo jak akcesorium – ozdobę, która wprowadza subtelną dramaturgię bez nadmiernego koncentrowania na sobie uwagi. Wybiera między produktami, by stworzyć efektowne kontrasty”.

Zaczynając od wyrafinowanej lwiej palety złocieni, kolekcja wnika głębiej do metalicznych tekstur. Rodzi się uczucie zdumienia i wewnętrzna pewność siebie, która inspiruje. MAXIMALISME DE CHANEL wyznacza bezprecedensową polaryzacje światła i blasku.


CHANEL LIBRE 2018 MAXIMALISME DE CHANEL – EKSKLUZYWNE KREACJE

Majestat inspirującego lwa CHANEL został zaprezentowany na produktach kolekcji Libre 2018. Ikoniczny wizerunek króla zwierząt pojawia się na dwóch ekskluzywnych kreacjach MAXIMALISME DE CHANEL: pudrze rozświetlającym LE LION DE CHANEL oraz palecie cieni OMBRES PREMIÈRE POUDRE.

Herb lwa tak cenionego przez Gabrielle Chanel jest równie ważny dla mnie – siła lwa sugeruje odwagę i ekstrawagancję u kobiety, która nosi jego wizerunek lub kolory. W MAXIMALISME DE CHANEL, pragnęłam stworzyć wyolbrzymioną, efektowną postawę, zobowiązanie pozytywności – coś, co ma nas ubierać na specjalne okazje” – opowiadała Lucia Pica, twórczyni kolekcji specjalnej CHANEL.

Kolekcjonerskie edycje kosmetyków do twarzy zapewniają czystość i świeżość skóry, bowiem półprzezroczysta, lekka formuła LE LION DE CHANEL przynosi opalizujący odcień kości słoniowej. Stanowi to doskonałe tło dla efektownych metalicznych produktów do oczu, ust i paznokci.

Trzecia ekskluzywna kreacja prezentuje dodatkowy kontrast z metalicznymi drobinkami, tak istotnymi dla MAXIMALISME DE CHANEL – paleta do ust zawiera ulubione kolory i tekstury Lucii Pici. LA PALETTE CARACTÈRE oferuje wybór jedwabistych, aksamitnych i matowych tekstur w śmiałych odcieniach. „Znajdzie się coś dla każdego – od mocnej czerwieni i wyrazistej jagody to żywej pomarańczy” – przekonuje kreatorka makijażu CHANEL.

Dla finalnego efektu w stylu glamour, ROUGE ALLURE VELVET zapożycza nazwę od mitycznego zapachu N°5 i zamknięta w czerwone opakowanie, świadczy o ekskluzywnej edycji limitowanej.


CHANEL LIBRE 2018 MAXIMALISME DE CHANEL – KOLORY

Kiedy myślimy o metalicznych odcieniach, nie bierzemy pod uwagę różnorodnych barw, tymczasem Lucia Pica udowadnia, że mamy wiele możliwości kolorystycznych.

Metale związane z wizerunkiem lwa i jego częste zastosowanie na monetach dały inspirację MAXIMALISME DE CHANEL, jednak poszukiwania kreatorki kolekcji wykroczyły daleko poza złoto medalionów: „Bardziej urzeka mnie sposób, w jaki światło lawiruje po zdartej metalicznej powierzchni, a nie idealna lustrzana tafla. Kiedy zauważysz te niuanse, odkryjesz nieoczekiwany efektu koloru” – mówiła Pica.

ZOBACZ TEŻ: TRENDY JESIEŃ ZIMA 2018/19 - MAKIJAŻ

Skłanianie się dyrektor kreatywnej ku intrygującym detalom zamiast pozbawionej życia perfekcji, stwarza nowe możliwości dla oczu, gdzie kontrastujące odcienie OMBRE PREMIÈRE POUDRE są stosowane warstwowo, aby stworzyć olśniewające rezultaty, które wybiegają poza oczekiwania. Autorka podaje przykłady cieni: „Białe złoto Electrum Lamé jest bledsze, bardziej piaszczyste, a Cuivre Lamé jest mniej żółtawe niż czysty brąz”.


CHANEL LIBRE 2018 MAXIMALISME DE CHANEL – EFEKT WOW

Metalic posiada natychmiastowy efekt „wow” – zapewnia Lucia Pica, która przekracza kolejne granice i proponuje jeszcze więcej lśniących powierzchni, błysku i rozświetlenia.

Efektowność ciekłego metalu w ROUGE COCO GLOSS podnosi temperaturę w całej kolekcji MAXIMALISME DE CHANEL. Do wyboru są dwie błyszczące opcje: Liquid Bronze – ciepły, różowy połysk platyny oraz Flaming Lips – zaróżowiona miedziana czerwień o bardzo śmiałym metalicznym wykończeniu. Jeszcze większą intensywność zapewni ROUGE ALLURE VELVET N°5, czyli pełna moc matowej czerwieni.

Paznokcie są nieodłączoną kropką nad „i” każdej stylizacji, a w kolekcji poświęconej metalicznym teksturom, ostatnie słowo należy do lakieru LE VERNIS LONGUE TENUE w dwóch odcieniach. Opulence to miks metaliczności z zielono-różowym brązem. Z kolei Flamboyance sygnalizuje ostrzeżenie intensywnym czerwonym blaskiem, płonącym karmazynem z drgającymi iskierkami. Jest skandaliczny, zgadza się. Jednak także elegancki w każdym calu.


 

Po absolutnie matowej jesieni przyszła pora na absolutnie połyskującą zimę. Jednak niezależnie od wykończenia, jedno jest pewne: każdy sezon z CHANEL jest równie ekscytujący i, zgodnie z życzeniem Coco Chanel, pełen elegancji.

video

BOTTEGA VENETA JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: Chanel Makeup | Lucia Pica | Gabrielle Chanel | Chanel |

podobne artykuły