PL / EN
BIŻUTERIA DINH VAN W POLSCE

BIŻUTERIA DINH VAN W POLSCE

Wreszcie! Sprawdźcie, gdzie znajdziecie tę wyjątkową biżuterię!

W połowie lat 60. w Paryżu powstała pracownia jubilerska. Jej założycielowi, który realizował projekty dla koronowanych głów i arystyokracji przeświecał jeden cel: tworzyć biżuterię, która dzięki uniwersalnemu, nieformalnemu charakterowi i designowi służyłaby kobietom na co dzień i byłaby dostępna dla mas. Tym sposobem z pracowni Jeana Dinh Vana wychodziły dzieła, które zamiast koncentowac uwagę odbiorców na sobie, w centrum stawiały kobietę, która tę biżuterię nosiła.

Jean Dinh Van był nie tylko ambitny, ale też dysponował doskonałym warsztatem, który szlifował m.in. w pracowni Cartier. Sławę przyniósł mu zaprojektowany dla Pierra Cardin pierścionek-kwadrat z dwiema perłami, choć na koncie miał też inne sukcesy. Warto wspomniec, że jego prace wyróżniał silnie wyczuwalny duch nowoczesności pod postacią niespotykanych w projektowanych według ściśle określonych reguł biżuteryjnych rozwiązań: np. w/w pierścionek o kwadratowym brzegu, pierścionek tuba czy pochodzący z 1976, na wskroś współczesny charakterystyczny motyw kajdanek pojawiający sie w bransoletkach czy naszyjnikach i będący dzis znakiem rozpoznawalnym marki.

 

Ta tradycja trwa nieprzerwanie do dziś: mnogość kolekcji, klasyczne opierające sie chwilowym trendom i modom piękno, ponadczasowy design i szlachetne kruszce użyte do tworzenia tej biżuterii sprawiaja, że Dinh Van to marka chętnie wybierana przez gwiazdy, m.in Catherine Deneuve, Kate Moss czy Ines de La Frassange. 


Biżuteria Dinh Van dostępna jest także w Polsce - znajdziecie ją w sieci salonów Noble Place.

 

video

STELLA MCCARTNEY WIOSNA LATO 2019

tagi: biżuteria | dinh van |

podobne artykuły