PL / EN
BARBARA HULANICKI POWRACA

BARBARA HULANICKI POWRACA

Barbara Hulanicki powraca do Biby! Poznajcie wszystkie szczegóły.

Barbara Hulanicki powraca! I to nie byle gdzie, bo mamy na myśli jej autorską markę, która wywołała prawdziwą rewolucję w latach 60. Znana projektantka stworzy specjalną kapsułową kolekcję dla marki Biba, a jej premiera jest przewidziana na jesień 2015 roku.

 

W latach 60. założona przez nią marka Biba była pierwszym domem wysyłkowym specjalizującym się w oryginalnej i awangardowej modzie młodzieżowej. To właśnie jej styl, obok futurystycznych pomysłów Pierre Cardina i André Courrègesa oraz projektów Mary Quant, nadał wyrazistego charakteru siódmej dekadzie.

 

Spokojna paleta odcieni, egzotyczne motywy, surowe kroje oraz kolorowe nadruki na tkaninach bez trudu podbiły serca generacji swingującego Londynu. Hulanicki jako pierwsza wprowadziła na rynek popularną długość „midi” i „maxi”, co było doskonałą alternatywą dla klientek nieprzekonanych do spopularyzowanych przez Mary Quant minispódniczek.

 

Czasy świetności Biby skończyły się w 1976 roku, kiedy to został zamknięty jej słynny dom towarowy w dzielnicy Kensington w Londynie. Choć Hulanicki nadal kontynuowała swoją przygodę z modą, projektując kolekcje m.in. dla Cacharel czy Fiorucci, już nigdy nie powtórzyła sukcesu, jaki osiągnęła dzięki swojej autorskiej marce w latach 60. Obecnie projektantka zajmuje się przede wszystkim projektowaniem wnętrz i sztuki użytkowej. Jednak - jak powiedziała w jednym z wywiadów - „Biba wciąż płynie w moich żyłach”. (Sunday Times, 2009).

 

Z niecierpliwością czekamy na efekty nowej współpracy!

 

 

 

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: BIBA | Barbara Hulanicki |

podobne artykuły