PL / EN
BALLANTINE'S BY FRONT - KUNSZTOWNE POŁĄCZENIE WHISKY I DESIGNU

BALLANTINE'S BY FRONT - KUNSZTOWNE POŁĄCZENIE WHISKY I DESIGNU

Co wspólnego mogą mieć whisky i design? Okazuje się, że sporo i to jeszcze z rewelacyjnym efektem! Poznajcie projekt Ballantine’s by Front! 

Front Design to jedna z najciekawszych pracowni w dziedzinie wzornictwa użytkowego. Tę szwedzką grupę projektową, którą tworzą Sofia Lagerkvist, Charlotte von der Lancken i Anne Lindgren, charakteryzuje specyficzny styl – odważne rozwiązania oraz liczne eksperymenty z materiałami i formą. Projekty kreatywnych Szwedek są nowoczesne, bezkompromisowe, a także niepozbawione poczucia humoru. Różnorodność konceptów opracowanych przez zdolne designerki sprawia, że projekty Front Design znajdują się zarówno w ofercie ekskluzywnej pracowni Moooi, jak również popularnej na całym świecie sieci sklepów Ikea. Co więcej, przedmioty wykonane przez studio uznano za najprawdziwsze dzieła sztuki, które w rezultacie trafiły m.in. do kolekcji słynnego Victoria & Albert Museum w Londynie.

 

Najnowsze przedsięwzięcie autorstwa Sofii, Charlotte i Anne - Front by Ballantine’s, to efekt współpracy z kultową marką szkockiej whisky typu blended, Ballantine’s. Projektantki zdecydowały się na wykorzystanie elementów niezbędnych do ukazania rytuału serwowania whisky. Kompozycję cechuje elegancja i prostota, a dla oddania równowagi smaków tak charakterystycznej dla blendów Ballantine’s, Szwedki umieściły pionowo ustawione  na sobie przedmioty – wykonaną z drewna dębowego elegancką podkładkę, doskonale pasującą do dłoni szklankę o kulistym kształcie, miedziany pojemniczek na lód, szklany kwadratowy dzbaneczek na wodę oraz będącą zwieńczeniem kompozycji miedzianą łyżeczkę, a każdy z nich zestawiono ze sobą tak, że sprawiają wrażenie zawieszonych w powietrzu.

 

Lubimy zadziwiać i budzić ciekawość odbiorcy. Dlatego zależy nam, aby przedmioty, które projektujemy, ukazywały pewien proces, niosły ze sobą historię. Przy tworzeniu Ballantine’s by Front zdecydowałyśmy się skorzystać z materiałów, wykorzystywanych przy produkcji whisky, dla ukazania rytuału tradycyjnego serwowania tego trunku. Stworzona przez nas kompozycja jest stylowym i nowoczesnym hołdem dla master blenderów whisky, którzy – w niemal magiczny sposób – potrafią zrównoważyć smak i aromat 40 rodzajów whisky dla uzyskania doskonałego blendu Ballantine’s” -  powiedziała Sofia Lagerkvist z grupy Front Design.

 

Elementy tworzące Ballantine’s by Front wykonano ręcznie, a do ich stworzenia wykorzystano materiały, jednoznacznie kojarzące się z tradycyjną szkocką destylarnią – miedź oraz drewno. Kompozycję wieńczy ustawiona obok butelka whisky Ballantine’s 12 YO. Szwedzkim projektantkom znakomicie udało się podkreślić równowagę aromatów ponad 40 whisky, wchodzących w skład tego trunku. Ściśle limitowaną edycję Ballantine’s by Front wytworzono w zaledwie 150 egzemplarzach! 

 

video

PRADA - FILM "PAST FORWARD"

tagi: Front Design | Ballantine’s | whisky | design | Sofia Lagerkvist | Charlotte von der Lancken | Anne Lindgren | projekt | współpraca |

podobne artykuły