PL / EN
ANIA ORSKA I JEJ SKARBY

ANIA ORSKA I JEJ SKARBY

Poznajcie Annę Orską, projektantkę naprawdę oryginalnej biżuterii!

Poznajcie Annę Orską, projektantkę oryginalnej biżuterii i dostrzeżcie piękno tam, gdzie nie spodziewalibyście się go zobaczyć!

 

Anna Orska jest absolwentką wydziału architektury i wzornictwa poznańskiej ASP, doktorem sztuki użytkowej na wydziale biżuterii, wykładowcą szkół artystycznych i niesamowicie kreatywną projektantką biżuterii.

 

Podczas projektowania inspirują ją przedmioty codziennego użytku, formy proste i te bardziej skomplikowane, to, co nowe , stare, naturalne lub sztuczne. Wykorzystuje liny wspinaczkowe i żeglarskie, stare cyferblaty zegarków, lnianie nici, rzemienie, wiklinę, papier, metale i kamienie… Nie ograniczają jej ani forma, ani materia. Sama projektantka przyznaje, że tworzy spontanicznie i efekty jej pracy często zaskakują ją samą. Pragnie tworzyć przedmioty bliskie człowiekowi, takie, które podkreślą jego indywidualność i by każdy znalazł wśród jej licznych kolekcji coś dla siebie.  

 

Wiele z jej kolekcji - Pożegnanie z Afryką, Biała baśń, Skamieniałe drewno czy Antica - powstają we współpracy z firmą jubilerską W. Kruk, z którą związana jest od 2000 roku. Każda z kolekcji jest inna: Biała baśń jest utrzymana w czerni i bieli, Pożegnanie z Afryką to proste, geometryczne wzory w ciemnym drewnie, a w kolekcji Antica Orska wykorzystała potencjał gliny… 

 

Anna Orska swoje kolekcje zaprezentowała już na kilku wystawach biżuterii, m.in. na targach Art & Fashion w Starym Browarze w Poznaniu.

 

Jak widać, Anna Orska wszystko co ją inspiruje przenosi na materię. Nie boi się nowych materiałów. Wykorzystywała już skamieniałe drewno, płatki kwiatów czy najzwyklejsze korale… Jej wyobraźnia naprawdę nie zna granic.

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: marka | Anna Orska | Orska | projektant | kolekcja |

podobne artykuły