PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
LOOKBOOK MĘSKIEJ KOLEKCJI ALEXANDER MCQUEEN JESIEŃ ZIMA 2012/13

LOOKBOOK MĘSKIEJ KOLEKCJI ALEXANDER MCQUEEN JESIEŃ ZIMA 2012/13

Sarah Burton nie zawodzi – przedstawiamy jesienno-zimową odsłonę męskiej linii brytyjskiej marki Alexander McQueen

Haute couture na co dzień? A właśnie, że tak! Marka Alexander McQueen, najpierw pod przewodnictwem samego McQueena, a później – Sary Burton, zawsze pokazywała modę dla „zaawansowanych”, lubiących stylizacje odważne i niekonwencjonalne, a czasem wręcz wizjonerskie. Wielka inspiracja dla zespół kultowej brytyjskiej marki jest zawsze natura i tradycja, a zwłaszcza dawna moda

 

Echa nostalgii za starodomodnym, XVIII- i XIX-wiecznym krawiectwem są wyraźnie widoczne w męskiej kolekcji na sezon jesień zima 2012/13. Płaszcze z wysokimi kołnierzami tym razem nie nawiązując do estetyki militarnej, bardziej przywodząc na myśl wytwornych mężczyzn rodem z kart powieści Dickensa. Krótkie, sięgające łydki nogawki spodni, zestawione z podkolanówkami to z kolei nawiązanie do nadwornych strojów francuskich w Wersalu. Jednocześnie jednak paleta kolorów utrzymana w bieli, czerwieni bordo, granacie i szarościach sprawia, iż kolekcja ta jest na wskroś nowoczesna i niezwykle interesująca.

 

Tym samym, Sarah Burton pokazała, jak nawiązać do tradycji marki, jednoczenie serwując nam coś zaskakującego i niepowtarzalnego.  

 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Sarah Burton | trendy jesień zima 2012/13 | moda męska | ALEXANDER MCQUEEN |

podobne artykuły