Logotyp serwisu lamode.info
ZOOM NA MODELKĘ - LILY DONALDSON

ZOOM NA MODELKĘ - LILY DONALDSON

Przybliżamy Wam sylwetkę pięknej i oryginalnej brytyjskiej modelki, Lily Donaldson. Koniecznie zajrzyjcie!

Imię i nazwisko: Lily Monica Donaldson

 

Data i miejsce urodzenia: 27. stycznia 1987 r., Londyn

 

Wymiary: 84-58-86 cm

 

Wzrost: 178 cm

 

Rozwój kariery: Ktoś mógłby powiedzieć, że Lily Donaldson miała ułatwiony start w modelingu. Faktycznie, jej ojciec Matthew Donaldson, jest wpływowym fotografem mody, ale Lily nigdy nie prosiła go o wsparcie. Modelkę zauważył na zakupach (standardowo) w Camden Town scout z agencji Select Model Management, kiedy miała 16 lat. Swój debiut zaliczyła przed obiektywem Mario Testino w 2004 roku, a zaledwie rok później otrzymała nominację do Model of the Year podczas British Fashion Award.

 

Największe osiągnięcia: Modelka ma na koncie mnóstwo znaczących osiągnięć m.in. współpracę z tak wybitnymi fotografami jak Steven Meisel, Michael Thompson, Mario Testino, Patrick Demarchelier, Inez & Vinoodh czy kontrowersyjnym Terry’m Richardsonem. Wielokrotnie pojawiała się na okładkach Vogue w jego brytyjskim, francuskim, amerykańskim, włoskim, japońskim i chińskim wydaniu. Wiele razy do pokazów angażowały ją takie domy mody jak Chanel, Zac Posen, Yves Saint Laurent, Louis Vuitton, Givenchy, Calvin Klein, Anna Sui, Derek Lam, Marc
Jacobs i wiele innych. Została też twarzą perfum Dior Miss Dior Cherie i wzięła udział w kilkunastu znaczących kampaniach reklamowych, w tym dla Burberry, Jil Sander, Mulberry i wspomnianym już Dior. Ostatnio możemy podziwiać delikatną twarz Lily na billboardach Aldo.

 

Nasza opinia: Doskonałe wykształcenie i swoista wrażliwość sprawiają, iż Lily jest postrzegana w świecie mody jako jedna z najbardziej bystrych i wyrafinowanych dziewczyn w branży. Przyjaźni się m.in. z Gemmą Ward i Iriną Lazareanu, a do niedawna spotykała się z Vladimirem Restoin Roitfeldem, synem Carine Roitfeld. Ma klasę, urodę, niebanalny styl i świat u swoich stóp. Czy można chcieć więcej?

 

 

W galerii znajdziecie zdjęcia Lily Donaldson z pokazów jesień zima 2011 i wiosna lato 2011.

tagi: Lily Donaldson | modelka | modeling | moda zagraniczna |

podobne artykuły