Logotyp serwisu lamode.info
TRIUMF MARKI TRIUMPH

TRIUMF MARKI TRIUMPH

Po 125 latach obecności na rynku marka Triumph nieprzerwanie świeci triumfy w modzie bieliźniarskiej. Przeczytajcie historię, jak z małej 6 – osobowej manufaktury firma przeobraziła się w światowego giganta.

Chociaż gorseciarz Johann Gottfried Spiesshofer i kupiec Michael Braun zakładając w 1886 roku manufakturę o nazwie Spiesshofer & Braun  w niemieckiej miejscowości Heubach wierzyli w sukces swojego pomysłu, to efekty przeszły ich najśmielsze oczekiwania. Sześć maszyn, tyle samo szwaczek, wspaniałe koronki i najlepsze gatunkowo materiały – tak wyglądały początki bieliźnianego giganta. Idea była jedna – zaspokajać potrzeby najbardziej wymagających kobiet.

 

Po kilku latach przyszedł czas na zmiany – mało chwytliwa nazwa odeszła w zapomnienie, a na skutek fascynacji paryskim Łukiem Triumfalnym markę przemianowano na Triumph. Pod nową otoczką spółka szybko zyskała pozycję wiodącego producenta bielizny w Europie. Lata 30. to początek ekspansji zagranicznej, która rozpoczęła się od Szwajcarii. Lata 50. to z kolei już prawdziwy rozkwit firmy, która w 1953 r. przyjęła nową nazwę Triumph International i rozszerzyła swoją działalność na całą Europę otwierając filie w Belgii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Włoszech, Finlandii, Norwegii, Danii, Austrii i Holandii. Dalej Azja i kolejne rynki… Swoje setne urodziny firma obchodziła już zatrudniając 19 000 osób na całym świecie i osiągając całkowity obrót ponad 996 milionów franków szwajcarskich.

 

Bez względu na okres i koniunkturę na rynku Triumph stara się być zawsze o krok przed konkurencją – jako pierwszy wprowadził do swojej oferty biustonosze zapinane z przodu, bez ramiączek czy z modelowanymi miseczkami. Kobiety na całym świecie wybierają produkty marki, ze względu na jakość wykonania i dbałość o najdrobniejsze szczegóły. Oferta Triumph składa się z kilku linii, wśród których znaleźć można szeroką gamę klasycznych modeli, bielizny sportowej czy skierowanej do najmłodszego grona klientek.

 

Tworząc swoje kolekcje marka współpracuje z najlepszymi projektantami, tak, aby pozostawały one zawsze w zgodzie z najnowszymi trendami modowymi. Od 2008 roku firma wspiera też młodych adeptów tej trudnej sztuki, w ramach konkursu Triumph Inspiration Award wyróżnia najbardziej utalentowanych designerów, a projekt zwycięzcy trafia do limitowanej produkcji.

 

Historia marki Triumph potwierdza, że wielkie wizje rodzą się z pasji i zaangażowania, czekamy na ciąg dalszy rozwoju.

tagi: Triumph | marka | bielizna |

podobne artykuły