PL / EN
XVIII-WIECZNE ATELIER VIKTOR & ROLF

XVIII-WIECZNE ATELIER VIKTOR & ROLF

Szkice i projekty niezwykłego holenderskiego duetu Viktor & Rolf powstają się w malowniczo położonej posiadłości w Amsterdamie. Zobaczcie niesamowite studio, które niegdyś było domem samego burmistrza

Projektanci Viktor Horsting i Rolf Snoeren znani są głównie z niezwykłego show jakie potrafią zapewnić swoim widzom podczas każdego ze swoich pokazów - śmiało można je określić dziełem sztukiBaśniowe konstrukcjenietypowe wzory i wizje wprost z innego wymiaru – to właśnie marka Viktor & Rolf. Projektanci poznali się podczas studiów na Akademii Sztuki i Projektowania w Holandii i od tamtej pory tworzą wybuchowy team. W swoim dorobku mają także projekty dla innych znanych marek - Samsonite, Shu Uemura, Piper Heidsieck czy dla najsłynniejszej sieciówki H&M.

 

 

Aby w pełni rozpocząć swoją karierę Viktor i Rolf przenieśli się do Paryża. Ich pracownia nie zmieniła jednak lokalizacji – mieści się ona od kilkunastu lat w XVIII-wiecznym budynku w Amsterdamie. Posiadłość ta, niegdyś dom burmistrza Amsterdamu ma przede wszystkim przepiękny ogród, który duet nazywa „swoimi małymi Varsailles”. To właśnie tam projektanci relaksują się, jedzą posiłki w upalne dni i wychodzą na spacery ze swoimi słodkimi pupilami. Dom posiada także studio z regałami pełnymi książek (pokaźnej wielkości tomy traktują jak największe skarby), atelier, w którym powstają niesamowite projekty oraz kilka biurowych pomieszczeń. Dodatkowym atutem tej posiadłości są ogromne okna, które zapewniają panoramiczny widok na zapierający dech w piersiach ogród.

 

 

Zobaczcie przepiękną, XVIII-wieczną posiadłość genialnego holenderskiego duetu Viktor & Rolf.


video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Viktor & Rolf | Viktor & Rolf studio | Viktor & Rolf atelier | atelier projektantów | domy gwiazd |

podobne artykuły