PL / EN
WYSTAWA FOTOGRAFII INEZ & VINOODH W PARYŻU!

WYSTAWA FOTOGRAFII INEZ & VINOODH W PARYŻU!

Od 24.stycznia macie szansę podziwiać twórczość duetu fotografów Inez & Vinoodh w paryskiej Gagosian Gallery.

Razem żyją: tworzą i pracują, zdobywając okładki najlepszych światowych magazynów mody. Mowa o Inez van Lamsweerde i Vinoodh Matadin – holenderskiej parze fotografów.

 

 

Poznali się na studiach w Amsterdamie, gdzie oboje studiowali projektowanie mody. Ona postanowiła zająć się fotografią. On – na krótko - tworzeniem swojej linii ubrań. Po raz pierwszy wspólnie pracowali nad kampanią dla jego marki. Vinoodh podzielił pasję partnerki i od tego czasu działają w duecie.

 

 

W ciągu 26. lat swojej twórczości tworzyli między innymi dla: Dior, Balmain, Balenciaga, Louis Vuitton, Givenchy. Na swoim koncie mają publikacje w Vouge, V Magazine czy Harper's Bazaar. Przed obiektywem gościli już Lady Gagę, Scarlett Johansson czy Tildę Swinton.

 

 

Od wczoraj w paryskim Gagosian Gallery możemy podziwiać niebanalny zbiór ich fotografii. Jak sami mówią: “Każde zdjęcie, które zrobimy jest autoportretem” - wyraża stan emocjonalny, w jakim znajdują się autorzy. Wystawa ukazuje niekomercyjną część ich dorobku, fotografię eksperymentalną, portrety czy martwą naturę i trwać będzie do 9 marca. Zajrzyjcie do Gagosian Gallery przy 4 rue de Ponthieu!

 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Inez&Vinoodh | wystawa | wystawa fotografii Inez&Vinoodh |

podobne artykuły