PL / EN
TRENDY JESIEŃ ZIMA 2012 2013 - MODA MĘSKA

TRENDY JESIEŃ ZIMA 2012 2013 - MODA MĘSKA

Dziś przegląd najważniejszych tendencji w modzie męskiej w sezonie jesień zima 2012 2013. Panowie, sprawdźcie co będziecie nosić w kolejnym sezonie.

Sezon jesień zima 2012 w modzie męskiej możemy uznać za rozpoczęty. W zasadzie wśród pokazanych na Tygodniach Mody w Europie kolekcji można wyróżnić cztery główne trendy, które pokażemy i przybliżymy.

 

GRANATOWY PRAWIE CZARNY

 

Czas na ciemne odcienie niebieskiego połączone ze smolistą czernią. Paul Smith lansuje je po brytyjsku i w wersji total look, Roberto Cavalli dawkuje i dozuje kolor, a Calvin Klein proponuje sportową wersję. Jesienią i zimą 2012 nosimy grantowe marynarki połączone z czarnymi spodniami, bluzy w dwóch odcieniach blue i eleganckie płaszcze korespondujące kolorystycznie z butami (Paul Smith).

 

Trendy jesień zima 2012 moda męskafot. East News/ Pokazy kolekcji jesień zima 2012 Calvin Klein, Correliani, Paul Smith, Kris Von Assche, Paul Smith

 

FUTRZASTE WYKOŃCZENIA

 

Futro na dobre zadomowiło się w modzie męskiej. W kolejnym sezonie zdecydowanie jest go więcej w postaci detali – zwłaszcza kołnierzyków. Gucci proponuje wersję z futrem barwionym, Salvatore Ferragamo stawia na stonowane barwy i wyposaża w guterko krótkie kurtki awiatorki, a Lanvin długowłosym futrem wykańcza kożuchy.

 

 Trendy jesień zima 2012 moda męskafot. East News/ Pokazy kolekcji jesień zima 2012 Gucci, Lanvin, Salvatore Ferragamo, Gucci

 

SPODNIE W KRATĘ

 

Powraca co sezon i nigdy się nie nudzi. Krata to wzór, który od lat dzierży palmę pierwszeństwa na wybiegach. W sezonie jesień zima 2012 występuje w wersji „zrób się na szaro” i „spójrzcie na mnie”. Niebieski, pomarańczowy, czerwony i zielony to barwy, które zagoszczą na kraciastych spodniach odważnych panów, a tym bardziej zachowawczym spodobają się kratki szaro-szare (Enrico Converi).

 

 

Trendy jesień zima 2012 moda męskafot. East News/ Pokazy kolekcji jesień zima 2012 Enrico Coveri, Vivienne Westwood

 

NURT WIKTORIAŃSKI

 

Wysokie kołnierze, białe i czarne żaboty, złote guziki przy militarnych płaszczach, ordery zamiast broszek i wspaniałe, świetnie skrojone marynarki – kolejny sezon opanowała moda na wiktoriański przepych. Czarne garniturowe spodnie połączone z równie czarnymi lakierkami, kamizelka i schludnie związany w kokardę żabot to atuty każdego dżentelmena.

 

Trendy jesień zima 2012 moda męskafot. East News/ Pokazy kolekcji jesień zima 2012 Yohji Yamamoto, Prada, Carven, Yohji Yamamoto, Carven

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: trendy jesień zima 2012 | trendy 2012 | moda męska |

podobne artykuły