PL / EN
RE-ACT FASHION 2012 – ZNAMY ZWYCIĘZCÓW CZWARTEJ EDYCJI!

RE-ACT FASHION 2012 – ZNAMY ZWYCIĘZCÓW CZWARTEJ EDYCJI!

Za nami kolejna, czwarta już edycja Re-Act Fashion - jednego z najważniejszych międzynarodowych  konkursów mody ekologicznej. Dowiedzcie się, kto w tym roku otrzymał statuetkę Re-Kreatora.

W piątek 12 października w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ  w Łodzi odbyła się gala finałowa czwartej edycji Re-Act Fashion. W tym roku jury pod przewodnictwem Olgi Nieścier przyznało nagrodę główną  Karen Jessen, młodej niemieckiej projektantce, która specjalizuje się w ponownym wykorzystaniu starych i zbędnych materiałów. Za kolekcję wykonaną z jeansów, koszulek i skóry tapicerskiej Jessen otrzymała statuetkę Re-Kreatora oraz główną nagrodę w wysokości 15 000 złotych przyznawaną przez Prezydenta Miasta Łodzi.

 

Jury wyróżniło także dwie inne projektantki. Słowaczka Veronika Kostkova za swoją kolekcję "Between", która powstała z ubrań z second handów, otrzymała nagrodę w wysokości 5 000 złotych ufundowaną przez markę ekologicznych kosmetyków Pat&Rub by Kinga Rusin.

 

Wyróżnienie organizatora projektu - Fundacji RE-ACT - otrzymała z kolei Polka Agnieszka Zdonek, która tworząc kolekcję inspirowaną antyczną grecką ceramiką, posłużyła się mi. pianką montażową, plastikowymi taśmami i skrawkami płócien.

 

Wręczenie nagród Re-Act 2012fot. Seweryn Cieślik/Magnifique Studio/Wręczenie nagród Re-Act 2012

 

 

Wieczór otworzył pokaz specjalny hiszpańskiego projektanta Ricardo Ramosa, laureata ubiegłorocznego Re-Act Fashion. Jego kolekcja „Santas” inspirowana dziedzictwem przemysłu włókienniczego rdzennej ludności Kolumbii wzbudziła zachwyt widowni.

 

Zwieńczeniem wieczoru stał się pokaz ubiegłorocznej laureatki Re-Act FashionAndrei Pojezdalovej. Inspiracja słowackimi strojami ludowymi, w połączeniu z zestawieniem klasycznych tkanin z nietekstylnymi materiałami pochodzącymi z recyklingu, stworzyły naprawdę ciekawą strukturę i nadały unikatowy charakter nowej kolekcji projektantki na sezon wiosna lato 2013.

 

Wieczór poprowadziła Kinga Rusin, będąca także ambasadorką całego projektu Re-Act Fashion.

 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Re-Act Fashion | Re-Act Fashion 2012 | Re-Kreator | Karen Jessen | Veronika Kostkova | Agnieszka Zdonek | Kinga Rusin |

podobne artykuły