PL / EN
OTWARCIE MUZEUM GUCCI WE FLORENCJI

OTWARCIE MUZEUM GUCCI WE FLORENCJI

Wczoraj we Florencji swoje podwoje otworzyło muzeum mody Gucci. Koniecznie sprawdźcie szczegóły.

Do stworzenia pierwszego modelu torebki Guccio Gucci’ego zainspirował bagaż gości London’s Savoy Hotel, gdzie pracował jako hotelowy boy.

 

W tym roku stworzona przez niego marka Gucci obchodzi 90-lecie swojego istnienia na globalnym rynku. Jak przystało na modowe imperium trzeba było tę rocznicę uczcić w wielkim stylu, dlatego we Florencji powstało muzeum marki. Otwarto je wczoraj, 26. września, a na inauguracji pojawiły się znakomite nazwiska. Charlotte Casiraghi, Kamille Belle, Emily Browning i Poppy Delevigne jako pierwsze mogły podziwiać w czternastowiecznym pałacu przy Piazza Della Signora, modele vintage, unikatowe suknie z czerwonego dywanu i limitowane edycje projektów lifestyle’owych m.in. Gucci Cadillac Seville.

 

tl_files/COMMUNITY/LAMODE POLECA/GUCCI MUSEO/gucci museo.jpgfot. materiały prasowe

 

Dodatkowo na stałej muzealnej wystawie pojawiły się prace artystów z Pinault Foundation, m.in. instalacje Billa Viola.

 

- Poczułam, że to właściwy moment, żeby otworzyć nową przestrzeń, gdzie prawdziwe skarby Gucci ujrzałyby światło dzienne po raz pierwszy. Muzeum Gucci ma dwa zadania: dbać o pamięć i celebrować najważniejsze momenty w ciągu długich dziewięciu dekad istnienia naszego domu mody. – mówi Frida Giannini, dyrektor kreatywna marki o nowym projekcie. To ona w długiej misternie uszytej sukni w złocie i czerni z kolekcji wiosna lato 2012 oficjalnie otworzyła drzwi nowego muzeum, osobiście witając zaproszonych gości.

 

Kolejna świetna inicjatywa znakomitej marki, a muzeum we Florencji to pozycja obowiązkowa każdego fana mody.

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: Gucci | Frida Giannini | moda zagraniczna | muzeum |

podobne artykuły