Logotyp serwisu lamode.info
MODA ULICZNA - MACARONI TOMATO

MODA ULICZNA - MACARONI TOMATO

Wojciech Szarski należy do czołówki najlepiej ubranych mężczyzn w kraju. Pod pseudonimem Macaroni Tomato stworzył blog, który jest polską odpowiedzią na The Sartorialist.

W pewnym momencie powiedział stop sklepom sieciowym, oferującym powtarzalność i niekoniecznie wysoką jakość. Zainspirował go blog Scotta Schumana akaThe Sartorialist, gdzie znalazł dużo męskich stylizacji miksujących elegancję z casualem.

 

Przy pierwszych próbach stworzenia podobnych zestawów przeszkodą okazała się niewystarczająca oferta polskich sklepów, dlatego Wojciech Szarski (w sieci znany jako blogger Macaroni Tomato) postanowił szyć na miarę. I trafił w dziesiątkę, bo nie tylko odnalazł unikalny styl, ale także zainspirował rzeszę internautów. Blog Macaroni Tomato zapełnił niszę w polskiej modzie męskiej, bo nikt wcześniej nie pisał tak wyczerpująco o tym gdzie i jak szyć w starym, dobrym stylu.

 

Pokazał, że choć szycie na miarę poza granicami naszego kraju, może być horrendalnie drogie, w Polsce wciąż istnieją krawcy, którzy zajmą się męską garderobą w cenach konkurujących z markowym ready-to-wear (którego jak mówi Wojtek, jest na rynku znacznie za mało).

 

Moda uliczna - Macaroni Tomatofot. Jakub Pleśniarski/ LAMODE.INFO/ Wojciech Szarski, czyli Macaroni Tomato

 

Macaroni Tomato wyznaje zasadę mniej znaczy więcej, w jego garderobie znajdują się więc spodnie, marynarki i garnitury, które można łączyć na wiele sposobów, dobierając odpowiednie akcesoria. Liczy się nawet najmniejszy detal – 8,5 cm długości krawata, doskonały materiał (ostatnio Wojtek szyje krawaty z grenadyny). 

Polskim panom style blogger radzi – Nie odziewajcie się, tylko ubierajcie, bo liczy się przede wszystkim pomysł na siebie.

 

 

tagi: Macaroni Tomato | stylizacja uliczna | moda uliczna | street fashion |

podobne artykuły