PL / EN
MEA SHEARIM - KOLEKCJA OLI KAWAŁKO JESIEŃ ZIMA 2012/13

MEA SHEARIM - KOLEKCJA OLI KAWAŁKO JESIEŃ ZIMA 2012/13

Ola Kawałko to nadzieja młodej polskiej awangardy w modzie. Zobaczcie lookbook kolekcji KAWALKO na sezon jesień zima 2012.

Awangardowa projektantka, absolwentka Międzynarowodej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie i laureatka wielu konkursów, Ola Kawałko to jedna z nadziei polskiego rynku mody. W inspiracjach zmienna, nigdy nie wie co znowu przyjdzie jej do głowy. Wierna pozostaje właściwie tylko minimalizmowi, bo nie lubi przesady, a już na pewno nie w modzie. W swojej pracy interesują ją przede wszystkim detal i eksperymenty z formą, ale zawsze z zachowaniem funkcjonalności ubrania.

 

Jeszcze w marcu Ola pokazała swoją dyplomową kolekcję w Pałacu Wilanowskim i zachwyciła publiczność, otrzymując tym samym staż u Macieja Zienia. My prezentujemy wybiegowe projekty na sezon jesien zima 2012/13 sygnowane marką KAWALKO, których bazę wyjściową i największą inspirację stanowi historia Chasydów.

 

Moją kolekcją chciałabym przywrócić kulturę chasydzką Polsce, przypomnieć o jej różnorodności i pięknie. Pomysł ten powstał pod dużym wpływem mojej siostry bliźniaczki, która studiuje język hebrajski na Uniwersytecie Warszawskim - mówi Ola.

 

Ola Kawałko Mea Shearim jesień zima 2012/13fot. Agata Mendziuk/ fryzury i makijaż Aga Hodowana/ modelka Karolina/Mango Models/ asystent Kasper Konkol

 

 W Mea Shearim punktem zaczepienia dla projektantki zostały męskie sylwetki. Minimalistyczna estetyka, stonowana paleta kolorów i naturalne materiały (wełna, bawełna, jedwabie, skóra) stanowią podstawę dojrzałej kolekcji zasługującej na miano nieco awangardowego pret-a-porter.

 

Projektantka stworzyła też oryginalne nadruki, stanowiące fragmenty współczesnej prozy hebrajskiej, a dodatki inspirowane są chasydzkimi strojami modlitewnymi.

 

Jak Wam się podoba modą z historią w tle?

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Ola Kawałko | trendy jesień zima 2012 | moda polska |

podobne artykuły