Logotyp serwisu lamode.info
LOOKBOOK KOLEKCJI MAGŁORZATY DUDEK WIOSNA LATO 2012 - HAUTE COUTURE PO POLSKU

LOOKBOOK KOLEKCJI MAGŁORZATY DUDEK WIOSNA LATO 2012 - HAUTE COUTURE PO POLSKU

Koniecznie poznajcie zdolną artystkę Małgorzatę Dudek i jej kolekcję wiosna lato 2012, którą zdobyła London Fashion Week.

Pisano o niej m.in. na trendhunter.com, designscene.com, thestylecolumn.co.uk, porównywano do Alexandra McQueena, zachwycano się techniką i precyzją z jaką tworzy haute couture, podkreślano nieograniczoną wyobraźnię.

 

Małgorzata Dudek, urodzona i tworząca w Polsce projektantka powaliła na kolana świat mody kolekcją wiosna lato 2012. Po raz pierwszy pokazała ją we wrześniu podczas London Fashion Week. Całość zainspirowała twórczość szwajcarskiego artysty HR Giger’a. Projektantkę zafascynował sposób, w jaki Giger posługuje się szablonem i aerografem (miniaturowym pistoletem do malowania) oraz jego wizją światła.

 

Wśród wykorzystanych przez Dudek technik znalazły się wobec powyższego, najnowsze rozwiązania technologiczne m.in. laserowe cięcia skóry i misterne, ręcznie wykonane szycie. Z dorobku HR Gigera zaczerpnięto również printy i trójwymiarowe akcesoria m.in. dziecięce głowy zdobiące długą, wieczorową suknię. Również akcesoria (metalowe okulary projektu Slava Nowosada) zainspirował cykl artysty „Birth Machine”.

 

Przestrzenne rozwiązania, znakomite kroje i magnetyzująca sesja zdjęciowa doskonale wróżą Małgorzacie Dudek. W ramach współpracy z HR Giger’em, część kolekcji trafi na wystawę w jego szwajcarskim muzeum.

 

 

tl_files/moda polska/kolekcje/DUDEK MALGORZATA COUTURE SS 2012/MalgorzataDudekSpring201222.jpgfot. Christoph Musiol/ stylizacja Jadwiga Pokryszka/ modelka Katarzyna Nawrocka (Gaga Models)/ fryzury Margo Wegierek/ make up Patricia Bontscheff

 

Lookbook to dzieło niezwykle zdolnej stylistki z Berlina, Jadwigi Pokryszki, która we współpracy z działającym w niemieckiej stolicy fotografem Christophem Musiolem oraz stylistką fryzur Margo Węgierek i odpowiedzialną za make up Patricią Bontscheff stworzyła dzieło naprawdę godne uwagi.

 

 

Magiczne, surrealistyczne fotografie jednocześnie niepokoją i zachwycają. Co więcej, forma nie przerasta treści, więc projekty i ich graficzna oprawa płynnie ze sobą korespondują. Czyżby na polskim rynku mody rosła konkurencja dla domu mody McQueen?

tagi: Magłorzata Dudek | trendy wiosna lato 2012 | haute couture | kolekcja | moda polska |

podobne artykuły