PL / EN
KOSTIUMY PRADA W FILMIE WIELKI GATSBY – MAMY PIERWSZE SZKICE

KOSTIUMY PRADA W FILMIE WIELKI GATSBY – MAMY PIERWSZE SZKICE

Premiera ekranizacji powieści Fitzgeralda już w maju. Niebawem będziemy mogli w całości podziwiać kostiumy, które do filmu zaprojektowała sama Miuccia Prada. My mamy pierwsze szkice tych olśniewających kreacji!

 

Czekają na nią fani dobrego kina, zwolennicy kultowej powieści Fitzgeralda i miłośnicy najlepszego krawiectwa. Ekranizacja powieści Wielki Gatsby w reżyserii Baza Luhrmanna od samego początku pracy w studio filmowym budzi wielkie zainteresowanie.

 

W najnowszym filmie australijskiego reżysera zobaczymy sporo hollywoodzkiej śmietanki – m.in. Leonardo DiCaprio i Carey Mulligan. Jednak to niejedyne gwiazdy, które będziemy mogli podziwiać na srebrnym ekranie. Z pewnością niemałe zainteresowanie wzbudzą w widzach kostiumy zaprojektowane przez samą Miuccię Pradę.

 

Niedawno projektantka, by umilić publiczności oczekiwanie na premierę filmu i samych kostiumów, pokazała cztery szkice projektów. Na rysunkach widzimy trzy suknie typu flapper dress – pomarańczowa wyszywana dużymi cekinami, której struktura przypomina rybią łuskę; kreacja w poziome granatowo – niebieskie pasy ozdobiona drobnymi cekinami i wykończona krótkimi koralikowymi frędzlami u dołu; popielata suknia uszyta z tiulu z kwiatowym motywem z przodu, który tworzą kryształki Swarovski. Czwarta kreacja w miętowym kolorze zdecydowanie różni się od pozostałych. Propozycja nie przypomina fasonem halki. Zamiast tego ma wyraźnie zarysowaną talię, obcisły top ozdobiony perłami, kryształami i szeroki, nieco bombkowy dół.

 

Która z kreacji podoba Wam się najbardziej?

 

 

 

video

HELENA RUBINSTEIN x AGATA TANTER

tagi: Prada | Wielki Gatsby | kostiumy do filmu Wielki Gatsby |

podobne artykuły