PL / EN
CARINE ROITFELD STARTUJE Z AUTORSKIM MAGAZYNEM

CARINE ROITFELD STARTUJE Z AUTORSKIM MAGAZYNEM

To było do przewidzenia - eks naczelna Vogue Paris, Carine Roitfeld pracuje nad autorskim magazynem. Sprawdźcie szczegóły!

Carine Roitfeld lubi osnuwać swoje plany mgiełką tajemnicy. Po spektakularnym pożegnaniu się ze stanowiskiem redaktor naczelnej Vogue Paris, została freelancerką i konsultantką marek, a branża wciąż spekulowała o jej dalszych planach.

 

W ostatnim wywiadzie, którego udzieliła Dazed Digital, Carine owe plany zdradziła, zapowiadając powrót do korzeni i stworzenie autorskiego magazynu. Wbrew internetowym trendom, będzie on wydawany tylko w wersji papierowej, po angielsku, a pierwszy numer ujrzy światło dzienne jesienią przyszłego roku. Carine chce, aby był to kwartalnik w wersji kolekcjonerskiej.

 

- To będzie coś rzadszego niż wydawane co miesiąc pisma o modzie, dzięki temu będzie bardziej ikoniczne. Chcę stworzyć coś naprawdę pięknego i innego. – obiecuje w wywiadzie Carine.

 

Ikona stylu uchyliła również rąbka tajemnicy co do współpracowników, wymieniła m.in. Mario Testino, Stephena Gan i Marie-Amelie Sauve. Wciąż jednak nie znamy tytułu nowej pozycji na rynku wydawniczym.

 

Mogłabym nazwać projekt Carine Roitfeld, w stylu Oprah Winfrey i umieszczać co miesiąc swoje zdjęcie na okładce, ale nie jestem pewna, czy tego właśnie oczekują czytelnicy. Aktualnie widują mnie wszędzie i często, chcę więc usunąć się w cień. – skromnie tłumaczy Roitfeld.

 

Na efekty pracy Carine musimy poczekać jeszcze okrągły rok, ale na pocieszenie zostaje nam książka słynnej stylistki i dziennikarki Irreverent, której premiera już w marcu.

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Carine Roitfeld | Vogue Paris | moda zagraniczna |

podobne artykuły