Logotyp serwisu lamode.info
BLOG - HANNELI MUSTAPARTA

BLOG - HANNELI MUSTAPARTA

Zapraszamy do nowojorskiego świata przepięknej modelki i fotografki z norweskim paszportem - Hanneli Mustaparta.

Modelka i świetny fotograf Hanneli Mustaparta to jedna z najbardziej poularnych bloggerek na świecie. Swój czas dzieli między rodzimą Norwegię, a Nowy Jork, który kocha za jego filmowość i możliwości. Hanneli fotografuje na ulicach piękno i elegancję w wydaniu modelek, redaktorek modowych magazynów, stylistów oraz „zwyczajnych – niezwyczajnych” Nowojorczyków.  

 

Hanneli do stolicy wielkiej mody, Nowego Jorku, trafiła w 2004 roku, w związku z obowiązującym ją kontraktem modelki. Była wtedy związana z agencją Ford Models (wcześniej z Supreme) i pracowała z najlepszymi w branży. Często jednak wracała do Norwegii, bo tam spotkała miłość.  Postanowiła wtedy przerwać na jakiś czas karierę modelki i rozpocząć studia. Magia Nowego Jorku jednak była na tyle silna, że Hanneli szybko wróciła „na stare śmieci”. Wraz ze swoim chłopakiem wynajmowali apartamenty w różnych częściach miasta, żeby lepiej je poznać.

 

W pewnym momencie Hanneli postanowiła całkowicie zmienić profesję i z gościa sesji zdjęciowych stała się organizatorką i wykonawczynią. Tak powstał blog hanneli.com, który modelka początkowo prowadziła we współpracy z portalem Lola.no. W międzyczasie pisywała też o modzie dla norweskiego Cosmopolitan i stylizowała.

 

tl_files/COMMUNITY/BLOGOSFERA/BLOG - HANNELI/hanneli 2.jpg

fot. Hanneli.com

 

Gdyby nie prośba Lola.no, Hanneli nigdy nie zdecydowałaby się na prowadzenie blog’a. Mówi, że nie pozwoliłaby jej na to „dziwna, norweska zasada skromności.”

 

Inspiruje ją w zasadzie wszystko, jednak najbardziej ceni styl starszych pań, które uważa za wyjątkowo kreatywne i eleganckie. Lubi też podpatrywać innych bloggerów oraz przemierzać nowojorskie vintage shop’y, w których szuka ubrań inspirowanych latami 80-tymi. Miksuje je z czymś kompletnie z innej epoki w modzie, czymś nowym i oryginalnym. Jej ikoną jest Chloe Sevigny, którą ceni za nieprzewidywalność oraz niepodawanie się modzie na ciągłe bycie na diecie. Ceni Chloe za to, że „zawsze wygląda przede wszystkim zdrowo”.

 

Pytana o ulubione nowojorskie momenty, Hanneli opowiada o niesamowitym spotkaniu z Milą Jovovich podczas jednej z branżowych imprez, które zakończyło się wspólnym powrotem do domu limuzyną aktorki.

Hanneli.com to strona na którą powinni zajrzeć wszyscy ceniący elegancję i nowatorskość oraz świetne zdjęcia. Koniecznie wpadnijcie z wizytą!

tagi: blog | bloggerka | Hanneli |

podobne artykuły