Glazed skin to nowy, zachwycający trendy beauty, który zdominował pokazy podczas właśnie trwającego Fashion Weeku w Paryżu. Tak pomalowane były modelki m. in na pokazie Schiaparelli Spring-Summer 2024 – świeży look był dziełem niezrównanej Pat McGrath.
Natomiast jego uniwersalność sprawia, że idealnie sprawdzi się nie tylko na wybiegu, ale także w życiu codziennym, a w szczególności w sezonie letnim, kiedy chcemy nakładać mniej makijażu na skórę.
Sprawdź: Topowe beauty trendy na 2024 rok. Tak będziemy się farbować i malować | lamode
Trend beauty 2024 Glazed Skin: na czym polega? Czy Glazed Skin odmładza?
Na czym polega Glazed Skin? Chodzi o uzyskanie efektu zdrowo błyszczącej cery, niczym polukrowany pączek: lekko różowawy, opalizujący poblask nadaje cerze świeżości, czystości i zdrowia. Wiele kobiet może się obawiać tego wykończenie, jednak bezpodstawnie: pełna blasku cera sprawia, że wyglądasz młodzieńczo i rześko, niczym po dobrze przespanej nocy.
Glazed Skin to więc doskonały makijaż dla kobiet, które chcą odjąć sobie lat. Dodatkowo to świetne rozwiązanie dla beauty minimalistek – wykonanie makeupu Glazed Skin nie wymaga posiadania dużej ilości, fantazyjnych kosmetyków do makijażu.
Jakiś czas temu ten look promowała Hailey Bieber, a dziś na pokazach mody odtwarzają go znane makijażystki.
Jak wykonać makijaż Glazed Skin?
Do wykonania makeupu z efektem Glazed Skin przede wszystkim potrzebujesz rozświetlacza. To niezbędny kosmetyku do uzyskania looku a’la polukrowana skóra. Co więcej, ten typ makijażu zaczyna się już na etapie pielęgnacji: zadbaj o dobrze nawilżoną skórę już z bazowym połyskiem. W cerę wklep nawilżające serum, esencję i bogaty krem. To odżywi skórę i stworzy pierwszy etap zdrowego połysku.
Następnie przejdź do wykonania makijażu: nałóż na twarz ulubiony podkład i ewentualnie pokryj newralgiczne miejsce korektorem, np. pod oczami czy przy skrzydełkach nosa. Postaw na lekko lub średnio kryjące podkłady z efektem glow lub wybierz krem BB czy CC, który ma lekkie krycie i błyszczące lub aksamitne wykończenie. Unikaj gęstych i mocno kryjących fluidów, które utrudnią uzyskanie zdrowego blasku na cerze.
Pozostały makijaż zachowaj stonowany – zbyt mocno pomalowane oczy czy usta zupełnie nie pasują do tak świetlistej skóry. Rozczesz i delikatnie przyciemnij brwi bez wyraźnego zaznaczania ich konturu, rzęsy unieś zalotką i poczerń maskarą, powieki zostaw nagie lub wklep w nie cień, który tylko delikatnie odznacza się od skóry: pudrowy, brzoskwiniowy czy karmelowy.
Następnie zajmij się rozświetleniem – produkt typu highlighter wklep okrężnymi ruchami w kości policzkowe, mostek nosa, przy skroniach, nad górną wargą, pod łuk brwiowy oraz w górną część czoła. I voila! Zdrowy, efektowny glow na skórze gotowy.
Czytaj także: Zamiennik olejku z Diora: te kultowe produkty do ust działają tak samo i polecają je dziewczyny z TikToka | lamode
Jaki rozświetlacz wybrać do makijażu Glazed Skin?
By uzyskać opalizujący i zdrowy glow raczej zrezygnuj z pudrowych rozświetlaczy: prasowanych, sproszkowanych czy w kulce, a zamiast tego wybierz kosmetyki w kremie, płynie czy w kredce. Ich kremowe i miękkie wykończenie znacznie lepiej sprawdzi się do tego typu makijażu.
Dodatkowo zwróć uwagę na kolor rozświetlacz: na potrzeby makijażu Glazed Skin zrezygnuj ze złotych rozświetlaczy. Znacznie lepiej sprawdzą się odcienie perłowe oraz pudrowo-różowe.
Polecamy kosmetyk w kremie Highlighter + Balm DUO od Pat McGrath Labs, który ma miękką i plastyczną konsystencję oraz zapewnia efekt tafli na skórze.
Piękny efekt zapewnia też Diamond Bomb All-Over Diamond Veil od marki Rihanny – Fenty, który oprósza skórę diamentową mgiełką. Mimo że jest to produkt prasowany, to ma wyjątkowo miękką i gładką formułę. Produkt dostępny jest w kolorze szampańskiego srebra – How many carats oraz różanym Rose Rave.
Do wykonania makijażu Glazed Skin sprawdzi się także High Balm marki Benefit. Jest to perłowy rozświetlacz w płynie w kolorze opalizującego różu.
Zdjęcie główne: Instagram @lanaleroy